Kadrs no video
Reklāma

2. septembrī neilgi pirms pusnakts Rīgas pašvaldības policisti devās uz izsaukumu Vecmīlgrāvī, kur norisinājās vardarbīgs ģimenes konflikts.

Likumsargus pie norādītā daudzdzīvokļu nama ieejas sagaidīja izsaucēja. Sieviete parādīja lūpu, kura bija pārsista, kā arī pastāstīja, ka viņas vīrs ir satrakojies.

Izsaucēja bija izskrējusi no mājokļa plānās virsdrēbēs un zeķēs. Jau pirmo sarunas minūšu laikā likumsargi no izsaucējas sajuta alkoholam raksturīgo smaku. Tāpat kundze neskaidri atbildēja uz jautājumiem par vakara notikumiem, vien noteica, ka mājoklī atrodas trīs mazgadīgi bērni.

Zvanot pie daudzdzīvokļu namu ieejas, nama ārdurvis atvēra sievietes agresīvi noskaņotais vīrs. Kungs sarunas laikā nepārtraukti savu mīļoto saukāja dažādos rupjos vārdos, kā arī viņu dažādi mēģināja noniecināt par policijas iesaistīšanu vardarbīgā ģimenes konflikta risināšanā.

Reklāma

Jautājot agresīvi noskaņotajam vīrietim par konflikta cēloņiem, viņš turpināja pazemot savu dzīvesbiedri. Kungs apstiprināja, ka mīļotajai iesitis, bet savu rīcību turpināja dažādos veidos attaisnot.

Abi vecāki bija tādā alkohola reibumā, ka nespēja atcerēties savu bērnu vecumu. Kad kārtības sargi jautāja par bērnu vecumu, atbildi vecāku vietā sniedza septiņus gadus vecā meita, jo ne tēvs, ne māte uzreiz nespēja pateikt, cik vecas ir viņu atvases.

Noskaidrots, ka bērni ir 7, 6 un 3 gadus veci. Vecākajai meitenei nākamajā dienā bija gaidāma pirmā skolas diena. Savukārt abi vecāki tā vietā, lai gatavotos bērna svarīgajam notikumam, abi bija piedzērušies.

Pārbaudot abu personu datus, vīrietis kādu laiku lūkojās uz likumsargu šaujamieročiem, kad pēkšņi noteica, ka izvilkšot ārā arī savu pistoli.

Vīrietis aizgāja līdz sekcijas plauktam un no tā izņēma šaujamieroci, lai padižotos. Viens no likumsargiem izvilka dienesta šaujamieroci un nekavējoties lika pistoli nolikt atpakaļ vietā. Kungs policistu prasību izpildīja. Vienlaikus par notikušo informēta arī Valsts policija.

Tāpat likumsargi sazinājās ar dežūrdaļu, lai uz notikuma vietu atved alkometru. Abiem vecākiem veiktas alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpās. Testu laikā bērnu mātei konstatēts 2,87 promiļu reibums, savukārt bērnu tēvam 2,23 promiļu reibums.

Drīz vien mājoklī ieradās Valsts policijas darbinieki, kuri pārņēma darbu ar vīrieti un ieroci izņēma. Kungs Valsts policijas darbiniekiem sākotnēji noliedza, ka ieroci izvilcis, taču vēlāk taisnojās, ka to vēlējies tikai parādīt. Agresīvais izsaucējas dzīvesbiedrs tika aizturēts un nogādāts tuvākajā Valsts policijas iecirknī turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

Jāpiebilst, ka sarunas laikā likumsargiem radās aizdomas, ka izsaucēja varētu būt ceturtā bērna gaidībās. Jautājot par grūtniecību, iereibusī sieviete apstiprināja kārtības sargu aizdomas. Tikmēr pārējās atvases šķirtas no ģimenes un nogādātas krīzes centrā.

Vēlāk Valsts policijā ieroča vicinātajam ir sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par šaujamieroču aprites noteikumu pārkāpšanu, kā arī pieņemts lēmums ieroci konfiscēt un iznīcināt.

Savukārt iereibušo māti policija aicināja rakstīt pieteikumu par varmākas nošķiršanu no ģimenes, kā arī vēl vienu pieteikumu par miesas bojājumu nodarīšanu. Ņemot vērā, ka kundze bija pamatīgā alkohola reibumā, viņa nespēja izlemt, vai vēlas rakstīt pieteikumus, tādēļ kārtības sargi aicināja to darīt nākamajā dienā – pēc dzēruma izgulēšanas.

Vienlaikus informācija nodota Rīgas bāriņtiesai, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem vecāku atbildības izvērtēšanai.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu