Twitter
Reklāma

Ādažu poligonā joprojām turpinās meža ugunsgrēks, informē Valsts meža dienestā. Diemžēl pēc veiksmīgas lielās meža ugunsgrēka platības ierobežošanas šodien priekšpusdienā, liesmas, palielinoties vējam, tomēr ir izlauzušās no ierobežotās teritorijas un meža ugunsgrēka dzēšanas darbi turpinās ar jaunu sparu.

Ugunsgrēka likvidācijas darbos piedalās gan Valsts meža dienesta transports, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvie transportlīdzekļi, kā arī iesaistījušies Nacionālie bruņotie spēki (NBS) un dzēšana notiek arī no gaisa ar NBS helikopteri, kurš vienā reizē speciālā maisā var uzņemt aptuveni trīs tonnas ūdens. Meža ugunsgrēka dzēšanas darbs tiek organizēts vairākās maiņā. Patlaban nav iespējams pateikt, cik ilgi dzēšanas darbi turpināsies, jo tas būs atkarīgs arī no laika apstākļiem.

Meža ugunsgrēka dzēšanas darbus Ādažu poligonā koordinē Valsts meža dienests, sadarbojoties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, līdzdarbojas arī zemessargi, sabiedroto karavīri, kā arī brīvprātīgie ugunsdzēsēji no Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības.

“Šobrīd galvenais ir apturēt ugunsgrēka tālāko izplatīšanos un to nodzēst. Precīzi, cik un kas ir dedzis varēs pateikt tikai pēc ugunsgrēka pilnīgas apdzēšanas. Tiklīdz ugunsgrēks būs apdzēsts, teritorija tiks apsekota un novērtētas ugunsgrēka sekas,” uzsvēra Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Reklāma

Ugunsgrēka, kas nedēļas nogalē izcēlās Ādažu poligonā, cēloņi gan vēl tiek skaidroti. Zigmunds Jaunķiķis atzina, ka pagaidām ir pāragri spriest par ugunsgrēka izcelšanās iemesliem: “Tas ir militārais poligons, kurš ikdienā civiliedzīvotājiem ir slēgts. Mācības tajā notiek patstāvīgi. Apliecināt to nevar, bet pastāv iespēja, ka ugunsgrēks izcēlies mācību rezultātā.”

Ādažu poligons ir izvietots Ādažu un Sējas novadu administratīvajās teritorijās, poligona platība aizņem vairāk nekā 13 000 hektāru.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu