Foto no privātā arhīva
Reklāma

Silvestrs Freibergs ir 18 gadus jauns, šarmants, ļoti simpātisks un atklāts. Jau divus gadus viņš dzīvo, zinot par smagu diagnozi – melanomu, bet turas drosmīgi – smaida un pat joko. Šobrīd viņam neklājas viegli – dzīve pārbauda puiša izturību, bet viņš nemaz nepieļauj tādu domu, ka varētu padoties slimībai un pārstāt cīnīties. Viņš tic, ka viss izdosies, vēsta “Baltkom radio” raidījums “Zaļā lampa”.

Ļoti grūti pārkāpt sev pāri un lūgt palīdzību cilvēkiem, kurus nemaz nepazīsti, bet citas izejas nav. Ir diagnoze – melanoma, ir zāles, kam jāglābj jaunieša dzīvība. Zāļu cena ir milzīga – 95 000 eiro gadā. Mazajai, nebūt ne bagātākajai ģimenītei, kurā bez Silvestra ir tikai tētis, ome un opis, nav kur dabūt šādu naudu, un palīdzība ir vajadzīga ļoti steidzami.

Tāpēc radioprogrammas “Zaļa lampa” (“Baltkom radio”) labdarības tālrunis 90006383 strādās Silvestram līdz 12. jūnijam. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Palīdzības konts atrodams šeit, un visa nauda no šī konta, bez jebkādiem atvilkumiem, tiks novirzīta zāļu apmaksai.

Reklāma

Palīdzēt var arī ar tiešu pārskaitījumu Silvestram Freibergam atvērtajā kontā.
Fonds “Ziedot.lv”
Reģ. Nr.: 40008078226
“Swedbank”
Bankas kods HABALV22
Konta Nr. LV95HABA0551006150241
Mērķis: palīdzība Silvestram Freibergam

Astoņpadsmitgadīgā Silvestra dzīvē ir daudz cilvēku, kurus viņš ļoti mīl. Jaunieti ir uzaudzinājis tētis. Ģimenes albumā bērnu fotogrāfijās tieši tētis uzmanīgi tur rokās mazuli autiņos un dod viņam ēst no pudelītes. Mamma viņus pameta, kad puisītis bija vēl pavisam maziņš. Pirmoreiz Silvestrs viņu satika, jau būdams pieaudzis. Viņi abi ar tēti atrada mammu, vienreiz satikās un vairāk nav redzējušies. Tā nu sanāca.

Tētis deva dēlam vārdu par godu aktierim Silvestram Stallonem – jaunībā viņš aizrāvās ar filmām, kurās tēloja šis aktieris, un bija ļoti sportisks. Dēls izaudzis smuks, gudrs un drosmīgs. Viņi ar tēti ir lieli draugi.

Silvestra tētis ir celtnieks. Pirms diviem gadiem, kad Silvestram bija 16, viņš palīdzēja tētim celtniecībā un ievainoja dzimumzīmi. Tā sāka asiņot. Silvestrs izgāja pārbaudi Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Tur teica, ka dzimumzīme jāoperē.

Foto no privātā arhīva
Foto no privātā arhīva

Standarta operācija bija jāgaida pusgadu vai arī jāmaksā par steidzamību 2500 eiro. It kā nekas steidzams nebija, tāpēc nolēma mierīgi gaidīt, kad pienāks kārta. Operācija izrādījās neveiksmīga, to vajadzēja atkārtot. Tikai tad ārsti izlēma, ka jāpārbauda, vai tas nav ļaundabīgs veidojums. Diagnoze – melanoma. Nākamā operācija paveikta jau Onkoloģijas centrā Gaiļezerā.

Foto no privātā arhīva
Foto no privātā arhīva

Sākušās komplikācijas. Pavisam Silvestrs tika operēts septiņas reizes. Pēdējā operācija ir veikta pirms mēneša. Puisis ir izgājis arī starošanas kursu. Zāles, ar ko viņš ārstēts līdz šim, nepalīdzēja. Tagad onkologu konsīlijs nozīmēja Silvestram preparātu “Keytruda”, tā gada kurss izmaksās 95 000 eiro. Šis preparāts ir ļoti efektīvs tieši šīs diagnozes gadījumā, daudziem slimniekiem šīs zāles jau palīdzējušas. Bet to cena – faktiski tā ir dzīves cena – reāli šokē.Mīļotā meitene. Ar viņu Silvestrs iepazinās pirms gada. Godīgi pastāstīja par savu diagnozi. Viņa atbildēja, ka tam nav nozīmes, jo viņa ir blakus. Abiem kopā ir labi, un viņi kaļ plānus kopīgai nākotnei.

Draugi. Silvestram to ir daudz – gan bērnības, gan skolas draugi, gan tehnikuma kursabiedri. Viņš pats ir atklāts un sirsnīgs cilvēks, un draugi ļoti daudz atbalsta Silvestru. Blakus viņiem šķiet, ka viss būs labi un priekšā vēl daudz interesantu piedzīvojumu.

Vēl šajā draudzīgajā ģimenē ir savi mīluļi – sunīte Lota un runcis Picis. Lota ir mīļumiņš un skaistulīte. Viņi ar tēti iegādājās to, atsaucoties uz sludinājumu. Kaķis ir ar trim ķepiņām. Neviens negribēja paņemt izbrāķēto kaķēnu, Silvestram kļuva viņa žēl, un puisis pierunāja tēti paņemt to mājās.

Ko vēl mīl Silvestrs? Džezu, kartingu, florbolu, futbolu, volejbolu, makšķerēšanu… Vispār dzīvi.

Uz jautājumu, ko Silvestrs uzskata par galveno, viņš atbild – ģimeni. Viņš gribētu pats savām rokām uzcelt savai ģimenei nelielu mājiņu. Viņa sapņos ir bērni, obligāti – suns un šūpuļkrēsls… Vēl Silvestrs labprāt redzētu Londonu – uz turieni ir pārcēlušies daudzi viņa paziņas, kurus puisis vēlētos apciemot. Tas viss noteikti piepildīsies, tikai pašlaik ir nepieciešama steidzama palīdzība – vienkārši, lai glābtu jaunieša dzīvību.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu