Reklāma

Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirkņa darbinieki, veicot apjomīgus izmeklēšanas pasākumus, pirmdien, 28. maijā, aizturēja personu, kura laika periodā no šī gada aprīļa līdz maija beigām veikusi vismaz sešas zādzības no transportlīdzekļiem Mangaļsalā.

Pēcāk persona nozagtās mantas pārdevusi kādam mantu uzpircējam, kurš arī tika aizturēts.

28. maijā Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirkņa darbinieki sadarbībā ar kolēģiem no Valsts policijas Rīgas Ķengaraga iecirkņa aizturēja vīrieti, kurš pēdējo divu mēnešu laikā Mangaļsalā bija veicis vairākas zādzības no transportlīdzekļiem.

Pēc policijas rīcībā esošas informācijas, vīrietis zādzības veicis saulainās un siltās dienās, kad cilvēki devušies atpūsties pie ūdens. Iespējamais vainīgais, pārvietojoties ar velosipēdu, izsitis automašīnām stikla logus un paķēris tur esošas mantas, pēc kā nekavējoties pametis notikuma vietu.

Reklāma

Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka vīrietis nozagtās mantas pārdevis kādam mantu uzpircējam, kurš tika aizturēts 29. maijā. Veicot sankcionētās kratīšanas gan iespējamā vainīgā vīrieša, gan mantu uzpircēja dzīvesvietās, tika atrasta daļa nozagto mantu.

Policisti mantu uzpircēja dzīvesvietā atrada un atsavināja arī 15 g amfetamīna.
Tāpat likumsargi noskaidroja, ka 27. maijā garnadzis veicis vēl vienu noziegumu – zādzību no kādas kafejnīcas Vecāķos. Uzlaužot durvis, vīrietis iekļuvis telpās un nozadzis celtniecības instrumentus un interneta rūteri.

39 gadus vecais aizdomās turētais vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par analoģiskiem gadījumiem, proti, par zādzībām. 1975. gadā dzimušais mantu uzpircējs ir nonācis policijas redzeslokā par narkotisko vielu apriti.

Saistībā ar notikušo pret vīrieti, kurš veicis zādzības, uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļa – par zādzību, ja tā izdarīta no transportlīdzekļa vai ja tā izdarīta, iekļūstot telpā.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt pret otru personu uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas un 253.1 pirmās daļas – par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Drīzumā tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu abām aizturētajām personām.

Valsts policija atgādina – dodoties atpūsties, nevajadzētu aizmirst par savu mantu drošību. Nav ieteicams automašīnā atstāt personīgās mantas vai citas vērtīgas lietas, kas var kļūt par vieglu garnadžu guvumu. Jāatceras, ka mašīna nav seifs!

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu