Reklāma

“Pasaules vēsturē tūkstošiem nāciju ir dzimušas un mirušas. Šobrīd mēs esam nonākuši pie šīs robežas. Esmu par šo tematu runājis un rakstījis gadiem ilgi. Mēs kā nācija izzūdam. Tie ir sausi, skaidri skaitļi, kas par to liecina,” rakstnieks un publicists Otto Ozols ieskicē Latvijas valsts nākotni.

Izvērtējot esošās demogrāfijas tendences un to, ka skolēnu skaits Latvijā 15 gadu laikā ir samazinājies par 40% (no 344 000 uz 202 000), tuvākajā laikā augstskolās un pēcāk valstī kopumā būs par 40% mazāk IKP veidotāju. O.Ozols uzskata, ka šāds iedzīvotāju skaita zudums tik nelielai nācijai var būt liktenīgs.

Vairākās sabiedriskās norisēs publicists saskata arī pozitīvu virzību. O.Ozols pauž viedokli, ka sabiedriskā doma ir mainījusies un parādījusies vispārēja izpratne. Savukārt valdība šī spiediena rezultātā pēdējo divu gadu laikā ir palielinājusi investīcijas demogrāfijas atbalstā par vismaz 55 miljonu eiro, kas nav pietiekami, bet ir pareizais virziens. Rakstnieks uzsver, ka tas ir panākts ar vārda spēku – neskaitāmiem, neatlaidīgiem vēstījumiem, kuriem ir rezultāts. O.Ozols uzskata, ka vārda spēks, ja tam ir spēcīgs vēstījuma nesējs, var izšķiroši mainīt pat vēstures gaitu.

2018. gada 12. jūnijā Biznesa augstskolā Turība notiks vieslekcija „Vārda spēks var mainīt pasauli”, kurā O.Ozols stāstīs par to, kā vārda spēks izšķiroši var mainīt pasaules vēsturi, spilgtākajos gadījumos pat bez agresijas un citām brutālām spēka izpausmēm. Vieslekcijas apmeklējums ir bez maksas. Aicināts ikviens interesents, aizpildot pieteikuma anketu.

Reklāma

Otto Ozols (īstajā vārdā Mārtiņš Barkovskis) ir žurnālists, rakstnieks, grāmatu Latvieši ir visur (2010), Theodorus. Deja ar ziloņzivi (2014) un Neērtās patiesības (2015) autors.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu