Foto - Sporting News
Reklāma

32% līdzjutēju prognozē Kanādas izlases uzvaru Pasaule hokeja čempionātā, tomēr čempionāta pirmajā dienā kanādieši ar 5:4 (1:2, 2:1, 1:1, 0:0, 1:0) piekāpās ASV valstsvienībai.

Pavasaris hokeja mīļotājiem ir kaislībām pilns laiks – šogad jau 82. reizi norisināsies Pasaules hokeja čempionāts, kurš no 4. līdz 20. maijam notiks Lego dzimtenē Dānijā. Ik gadu ar jaunām cerībām tiek gaidīts arī tas, kā čempionātā startēs Latvijas izlase. Cītīgi gaidot Pasaules hokeja čempionāta atklāšanu, sporta totalizatora OlyBet izstrādātā fanu aptauja sniedz ieskatu tajā, kādi ir hokeja mīļotāju čempionāta skatīšanās paradumi. Lai gan 90% līdzjutēju kaislīgi jutīs līdzi tieši Latvijas izlasei un atzīst to par savu favorītkomandu, trešdaļa aptaujāto uzskata, ka šogad laurus plūks Kanādas izlase.

“Neskatoties uz vairāku izlases meistaru gulšanos zem skalpeļa, lai tiktu galā ar veselības likstām, lielākā daļa aptaujas respondentu ticību mūsu komandai nav zaudējusi un arī šogad plāno sekot līdzi notikumiem Pasaules čempionātā. Turklāt, pateicoties olimpisko spēļu pārsteidzošajiem rezultātiem, trešā daļa respondentu savā plānotājā iekļāvuši spēļu kalendāru un nosolījušies šogad labāko izlašu dueļiem sekot līdzi daudz aktīvāk,” norāda aptaujas izstrādātājs OlyBet.

Ko sagaidām no Latvijas izlases?
Ar šī gada Latvijas izlases sastāvu ir apmierināta teju puse aptaujāto, tomēr trešdaļa respondentu norādījusi, ka salīdzinājumā ar gaidāmajiem pretiniekiem, izlases sastāvs nav tik spožs, lai ar spēku un meistarību stātos tiem pretī. Savukārt pārējie respondenti Latvijas 2018. gada izlases modeli novērtējuši kā nepieredzējušu, taču ar lielu potenciālu sagādāt pārsteigumu. Lielas cerības šajā čempionātā aptaujātie gan nelolo – izkļūšanu no grupas, lai turpinātu cīņu par medaļām, paredz mazāk kā trešdaļa respondentu. Daļa aptaujas dalībnieku pirms Latvijas izlases starta tomēr prognozē vājāku sniegumu, 10% respondentu paredzot pat izkrišanu no augstākās divīzijas.

Reklāma

Mājās, ar draugiem vai sporta bārā – līdzjutēju skatīšanās paradumi
Čempionātu un meistarstiķus, ar kādiem ripa tiks raidīta aiz vārtsargu mugurām, puse no aptaujātajiem plāno vērot kopā ar draugiem. Tikai 10% līdzjutēju čempionātam sekos līdzi privātākā gaisotnē, proti, divvientulībā ar televizoru! Savukārt pārējie aptaujas respondenti apgalvo, ka spēļu skatīšanās formulu regulāri maina, respektīvi, katru gadu piekopjot arvien jaunus hokeja vērošanas paradumus. Kopā ar sabiedrotajiem vai bez, taču lielākais vairums aptaujāto dinamiskās un spraigās hokeja spēles labprāt skatās mājās, reti dodoties uz kādu no sporta bāriem, lai apvienotu līdzi jušanas spēku kopā ar citiem faniem.

Veiksmes rituāli, paštitulēti hokeja eksperti un iemīļotākās komandas
“Lai arī fanu izteikumos daudzkārt iezogas pesimisms, hokeja spēles mīļotāju sirdīs manāms arī mazliet optimisma – aptaujas dati liecina, ka trešā daļa fanu neregulāri, taču cenšas Latvijas izlases spēļu laikā ievērot kādu vien viņiem zināmu veiksmes rituālu. Par slēptu, bet vārdos neizteiktu optimismu liecina arī līdzi jušanas kultūra. Teju puse atklāj, ka viņi, vērojot notikumus uz ledus, nespēj palikt klusi un aktīvi pauž savas emocijas, turklāt vēl 30% respondentu atzīst, ka spēlēm jūt līdzi, aizrautīgi tās komentējot emocionāli klusībā pie sevis,” atzīst aptaujas izstrādātājs OlyBet.

Hokeja vērošana lielākajai daļai aptaujas respondentu arī ļāvusi uzkrāt zināmu eksperta pieredzi, kas tiek izmantota prognožu veikšanai sporta totalizatoros vai draugu lokā. Tikai trešā daļa respondentu atzīmējusi, ka viņiem šādas adrenalīnu raisošas aktivitātes neinteresē. Līdzjutēju eksperta gēns par galveno šī gada favorīti izcēlis Kanādu, kam seko Zviedrija, Krievija un Čehija. Savukārt 5% respondentu ir īsteni patrioti, nosaucot Latviju kā savu iemīļotāko čempionāta komandu. Lai atbalstītāju cerības tiktu pārspētas ar uzviju, OlyBet aicina turēt īkšķus par mūsu izlasi visa čempionāta garumā!

Pasaules hokeja čempionāts, kurš šogad norisināsies jau 82. reizi, no 4. līdz 20. maijam notiks divās Dānijas pilsētās – Kopenhāgenā un Herningā. Latvijas izlasei šis būs jau 22. Pasaules čempionāts Elites divīzijā pēc kārtas. Pirmā spēle, kurā startēs Latvijas hokejisti, būs pret Norvēģijas izlasi, un to līdzjutēji varēs vērot 5. maijā.

Aptauja tika veikta internetā no 18. līdz 26. aprīlim, tajā piedaloties 800 respondentiem.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu