Kadrs no video
Reklāma

Viesojoties RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, svarcelšanas treneris Viktors Ščerbatihs atklāja, ka laikā, kad viņš bija diskvalificēts, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) viņam attiecās palīdzēt gan finansiāli, gan, atļaujot izbraukt no valsts un trenēties citur. Galu galā viņam palīdzējis Aivars Lembergs.

Ščerbatihs atminējās, ka lūdzis palīdzību LOK, jo viņam diskvalifikācijas dēļ nav bijis naudas. Viņš saņēmis noraidošu atbildi: “Es atnācu uz Olimpisko komiteju un teicu: “Aldon, lūdzu, palīdziet man ar naudu. Man nav, no kā dzīvot.” Viņš saka: “Tu oficiāli esi diskvalificēts, mēs tev nevaram palīdzēt.” Kā man dzīvot? Viņš saka: “Es nezinu, ko darīt.” Aizgāju atkal parunājos, man saka: “Viktor, tiešām esi labs cilvēks, bet mēs nevaram tev palīdzēt.””

Ščerbatihs sacīja, ka viņam netika atļaut arī atstāt valsti, lai pelnītu naudu citur: “Es saku: “Tad iedodiet man iespēju aizbraukt no valsts un trenēties par citu valsti.” Viņš saka: “Nē!” Es saku: “Jūs man nedodat strādāt, un jūs mani nelaižat ārā.” Viņš saka: “Jā! Neko nevaram izdarīt.””

Reklāma

Ščerbatihs pēc tam palīdzību esot lūdzis Ventspils mēram Aivaram Lembergam. “Aizgāju uz Ventspili, pienācu pie Lemberga, izskaidroju situāciju. Es uzreiz teicu: “Es mirstu nost. Man nav naudas, par ko dzīvot. Bet es jums solu – ja jūs man palīdzēsiet, es jums no dvēseles iedošu Olimpiādes medaļu.” Viņš saka: “Labi, davai!” Un es Ventspilī dzīvoju, mani baroja, un es trenējos. Es savus solījumus izdarīju, viņi izdarīja,” atceras svarcēlājs.

Ščerbatihs norādīja, ka valstij sportisti ir svarīgi tikai uz Olimpiādes laiku. “Es jums saku, kā ir dzīvē – sportistiem izbraukt nav vienkārši. Mums ir svarcelšanā likums – ja Olimpiskā komiteja piekrīt, tad jā. Bet citādi… Olimpiāde beidzas, tu mūc prom no valsts, tev neatļauj startēt 4 gadus. Galvenais, ka tev atļauts startēt olimpiādē. Visur – lai kur tu skrietu vai neskrietu – visiem interesē tikai Olimpiāde. Ja tu skrien ārā – tev ir 3-4 gadi, un tad tu startē Olimpiādē,” sacīja Ščerbatihs.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu