Reklāma

Pazīstamais iluzionists, hipnotizētājs un pareģis Volfs Mesings ir viens no 20.gadsimta mīklainākajiem un noslēpumainākajiem cilvēkiem. Viņš dzimis 1899.gada 10.septembrī mazā ciematiņā netālu no Varšavas. Pagājušā gadsimta vidū Mesings bija ieguvis ārkārtīgi lielu popularitāti un konsultēja pat pašu Staļinu. Šajā rakstā apkopojām piecus Mesinga pareģojumus, kas piepildījās.

Otrais pasaules karš un Vācijas sakāve
mesings_hitlers

Pareģojums, kas jaunajam Mesingam gandrīz maksāja dzīvību, izskanēja no teātra skatuves Berlīnē. Vēlāk savos memuāros pareģis rakstīja, ka nākotnes vīzija viņam parādījusies negaidīti un nekontrolējami. Visticamāk, tieši tāpēc zālē, kas bija pilna ar vācu virsniekiem, viņš prognozēja Otro pasaules karu. Bet pēc tam no viņa mutes izskanēja pats trakākais pravietojums – fašistisko režīmu gaida nenovēršams krahs.

Kā vēlāk stāstīja aculiecinieki, Mesinga vīzija bijusi tik spēcīga, ka viņš runājis pusstundu bez apstājas, bet pēc tam vienkārši saļimis uz skatuves.

Reklāma

Uz Mesinga izteikto pareģojumu nekavējoties reaģēja valdošās nacistu partijas vadība. Pareģis tika izsludināts meklēšanā, taču viņam izdevās aizbēgt uz PSRS, pateicoties saviem draugiem, kuri vēlāk gāja bojā no fašistu rokas.

Otrā pasaules kara beigu datums
Kara laikā Mesings, kas jau bija pazīstams Padomju Savienībā, tika evakuēts uz Novosibirsku, kur turpināja savas uzstāšanās. Koncertzāles bija pilnas ar kara nomocītajiem cilvēkiem, kuri Mesinga seansus apmeklēja vairākkārt, lai redzētu īstus brīnumus.

Mātes un sievas, kuru dēli un vīri cīnījās frontē, vēlējās zināt tikai vienu – vai viņu vīrieši ir dzīvi. Tūkstošiem cilvēku rakstīja Mesingam un mēģināja ar viņu tikties pēc seansa, taču viņš kategoriski atteicās par to runāt. Skaidrojums bija īss: “Es nevaru padarīt laimīgu vienu ģimeni un atņemt cerības desmitiem citu”.

Tomēr galveno cerību Mesings tomēr dāvāja cilvēkiem, nosaucot kara beigu datumu. Tas notika 1943.gadā seansa laikā Novosibirskas operas teātrī. Kāds no skatītājiem nodeva viņam zīmīti, kurā bija tikai viens jautājums – “Kad beigsies karš?”

Izlasot šo teikumu, Mesings zibenīgi paziņoja datumu – 8.maijs; tiesa, kara beigu gadu viņš neminēja.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu