Reklāma

Cilvēka organisms reaģē ne tikai uz magnētiskajiem uzliesmojumiem, bet arī uz Saules un Mēness aptumsumiem. Saules aptumsums notiek, kad Mēness nostājas starp Zemi un Sauli un aizsedz tās gaismai ceļu. Pilna Saules aptumsuma laikā Mēness disks pilnībā aizsedz Saules disku, un šajā laikā Saule kļūst par apaļu melnu ripu, ko apņem gaiši spīdošs vainags.

Mēness aptumsums notiek, kad Mēness nokļūst Zemes ēnā, ko šķērso apmēram stundas laikā. Mēness aptumsums mēdz būt retāk nekā Saules aptumsums, taču cilvēks Mēness aptumsumu vēro biežāk, jo nakts spīdeklis Zemes ēnā saskatāms visā naksnīgajā Zemes puslodē. Parasti gada laikā mēdz būt divi Mēness aptumsumi. Jo vairāk Mēness aptumsumu gadā (maksimālais skaits ir septiņi aptumsumi gadā), jo grūtāk cilvēkiem kopumā saglabāt savu iekšējo stabilitāti.

Aptumsuma laikā, ka arī divas nedēļas pirms un divas pēc tā veselībai veltāma pastiprināta uzmanība. Mēness aptumsuma ietekme atkarīga no planētu izvietojuma un arī tā, kurā no zodiaka zīmēm aptumsuma brīdī atrodas Mēness.

Nakts spīdeklis sākotnēji tiek saistīts ar sievišķo enerģiju, tāpēc pastāv uzskats, ka Mēness aptumsums vairāk ietekmē sievietes un zīdaiņus vai mazus bērnus (neatkarīgi no dzimuma), ja māte pret viņiem nav pietiekami uzmanīga. Vismazāk Mēness aptumsums ietekmē līdzsvarotus cilvēkus. Savukārt uz vīriešu organismu lielāka ietekme ir Saules aptumsumam.

Reklāma

Kad aptumsuma laikā divi spīdekļi atrodas vienā punktā, to enerģijai ir ļoti spēcīga ietekme uz cilvēku. Organisms saņem ārkārtīgi lielu slodzi uz regulēšanas sistēmu. Problēmas ar veselību var sākties cilvēkiem ar sirds–asinsvadu patoloģijām, hipertoniju.

Aptumsumi izsenis izraisījuši cilvēkos bailes. Uzskatīja, ka Mēness aptumsums (tumsas vara) vēsta par karu, badu, postu un masveida saslimšanām. Daudzu tautu senajās leģendās stāstīts, ka aptumsuma laikā Mēnesi aprij kāds dēmons, briesmonis vai nezvērs. Piemēram, kāda sena ķīniešu leģenda vēsta, ka sensenos laikos Mēness nozadzis nemirstības ziedu un kopš tiem laikiem debesu suns izseko Mēnesi, cenšoties ziedu atgūt. Laiku pa laikam viņam izdodas satvert Mēnesi un nokost tam kādu gabaliņu, bet Mēness izvairās un ik pa laikam paslēpjas pilnīgā tumsā, tā kļūdams neredzams. Pēc tam Mēness izmanto nemirstības zieda dziedinošo spēku un atkal atgūst savu mirdzumu.

Mūsdienās daļa astrologu uzskata, ka Saules aptumsums ietekmē notikumus tikai tajās valstīs, kur tas redzams, bet citi uzskata, pa pastāv saikne ar zodiaka zvaigznāju, kurā aptumsums noticis, un valstīm, kas ir šā zvaigznāja ietekmē. Taču kā vieni, tā otri brīdina, ka aptumsuma laikā, kā arī pirms un pēc tā jābūt pastiprināti piesardzīgiem – tā kā Saules aptumsums spēcīgi ietekmē cilvēku sociālo dzīvi, darba lietās jāatturas no riska un rūpīgi jāpārdomā rīcības soļi. Pats pareizākais – šajās dienās neko nozīmīgu un svarīgu neplānot.

Starp citu, cilvēkam, kas dzimis aptumsuma laikā, dota mazāka brīvība un viņš ir it kā vairāk atkarīgs no sava likteņa. Taču tas nenozīmē, ka šo cilvēku dzīvē gaida vienas vienīgas nelaimes. Tā nav. Viņš tikai nespēs pārāk aktīvi ietekmēt dzīvē notiekošo ik reizi, kad tas ienāks prātā.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu