EKrānuzņēmums
Reklāma

Valsts policijā apstiprina publiski izskanējušo informāciju, ka 1. marta naktī Valsts policija ir aizturējusi personu, kura tiek turēta aizdomās par Okupācijas muzeja dedzināšanu.

Šobrīd aizturētā persona atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā un tuvāko 48 stundu laikā tiks lemts par drošības līdzekli. Policija rosinās piemērot apcietinājumu.

Kriminālprocesā turpinās aktīva izmeklēšana, tādēļ šobrīd izmeklēšanas interesēs nevaram sniegt plašākus komentārus nedz par aizturēto personu, nedz pastrādātā nozieguma apstākļiem, tai skaitā personas motīviem.
Reklāma

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Jaunā Vienotība) izteicis lielu pateicību Valsts drošības dienestam un Valsts policijai par profesionālo darbu, identificējot un aizturot šo personu.

Ministrs uzskata, ka profesionāli paveiktā darba rezultāts ir ne tikai personas aizturēšana, bet arī ātrums, kādā tas tika izdarīts, neskatoties uz to, ka uzbrucējs bija veicis sagatavošanās priekšdarbus.

“Neatsverama nozīme te bijusi izcilai sadarbībai ar Rīgas Pašvaldības policiju (RPP), un nozieguma operatīva atklāšana notikusi, pateicoties RPP Videonovērošanas centram,” norāda ministrs.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Kozlovskis atklāja, ka noziegums netika pastrādāts garāmejot, bet gan bija sagatavošanās darbi, tostarp lai izvairītos no ātras aizturēšanas.

Par notikušo ir sākts kriminālprocess, pamatojoties uz Krimināllikuma 185. panta 2. daļu, kas paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Kozlovskis norāda, ka šis noziedzīgais nodarījums ir jāvērtē kopsakarā ar hibrīdkara apstākļiem, kuros pašlaik dzīvojam, un šādi noziegumi ir nopietns apdraudējums nacionālajai drošībai. Viņš cer, ka šis noziegums tiks vērtēts ar visu likuma bardzību un sods būs atbilstošs nodarījumam.

Kozlovskis LTV pauda, ka ir būtiski noskaidrot aizturētās personas motīvus. Turklāt, lietai nonākot līdz lēmējiem, lai neizpaliktu soda bardzība. “Šodien mēs nevaram atļauties izrādīt žēlsirdību pret šādām rīcībām,” sacīja ministrs.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu