Ekrānuzņēmums
Reklāma

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks sniedza plašāku izklāstu saistībā ar traģisko sievietes slepkavību Jēkabpilī.

Ruks informēja gan par notikušā apstākļiem, sākto dienesta pārbaudi un par ekspertu darba grupas izveidi: “Situācija un apstākļu kopums ir jāvērtē daudz plašāk, mēs kā policija nekad nevairāmies no atbildības, arī es nevairos – mēs esam gatavi atbildēt, bet arī visus pārmetumus šajā situācijā, ka tomēr būtu bijuši galīgi kūtri, es tomēr negribētu pieņemt. Pirmā reakcija liecina, ka īsti sistēmiski nenostrādā šīs te likuma normas. Tāpēc šobrīd strādā eksperti, vērtēsim padziļināti konkrēto situāciju un normatīvo regulējumu kopumā.”

Skaidrojot Valsts policijas veiktās darbības saistībā ar personas veiktajiem nodarījumiem, jau ziņots, ka varmākam bija 19 kriminālprocesi, tostarp par tiesas nolēmuma par pagaidu aizsardzības nepildīšanu, par huligānismu, par vajāšanu, par draudiem izdarīt slepkavību, arīdzan fiksēta virkne dažādu administratīvo pārkāpumu, par kuriem piemēroti sodi.

Reklāma

Vienā gadījumā arī tiesa ir notiesājusi un izciests sods – īslaicīga brīvības atņemšana uz 25 dienām, – attiecīgi policija arī bija virzījusi pirms tam drošības līdzekli apcietinājumu.

Kad Valsts policija nodeva lietu vajāšanai prokuratūrā, prokurors nomainīja drošības līdzekli uz uzturēšanos noteiktā dzīves vietā.

Vīrieša veiktie nodarījumi likuma izpratnē kvalificējami kā kriminālpārkāpumi, par kuriem soda sankcija ir īslaicīga brīvības atņemšana no 15 dienām līdz trīs mēnešiem, sabiedriskais darbs, naudas sods vai probācijas uzraudzība. Respektīvi, šādu varmāku gadījumā, pat, ja tiek izteikti draudi izdarīt slepkavību, mēs pat nevaram likumiski apdraudētai personai iedarbināt tādus instrumentus, kā personas speciālā aizsardzība.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likumu 17. nodaļu tas ir piemērojams tikai par sevišķi smagiem vai smagiem noziegumiem. Vienlaikus A. Ruks norādīja, ka jau kopš 2013. gada no likuma izslēgts “atkārtotības princips”, kas faktiski nozīmē, ka cilvēku par vienu un to pašu pārkāpumu nevar sodīt vairākas reizes.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu