Foto - Pixabay
Reklāma

Šorīt stiprās snigšanas dēļ īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Tallinas šosejas (A1) posmā no Tūjas krustojuma līdz Ainažiem, brīdina meteorologi.

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, valsts ceļu tīklā patlaban strādā 153 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas tehnikas vienības.

Aizvadītajā naktī, turpinoties snigšanai, sniega segas biezums Ainažos sasniedzis 30 cm atzīmi. Snigšana pakāpeniski rimsies, un dienas laikā turpināsies vien Latvijas austrumu rajonos.

Brīvdienās gaidāms sauss laiks, taču, sākot ar svētdienas vakaru, daudzviet Latvijā stipri snigs un puteņos.

Reklāma

Šajā nedēļā dominēja ciklona ietekme, līdz ar to daudzviet sniga. Brīvdienās nokrišņi nav gaidāmi, taču jau svētdien vakarā ciklona ietekme atkal pastiprināsies – gandrīz visā Latvijā pūtīs brāzmains vējš, Kurzemes ziemeļos pārsniedzot 20 m/s, un teritoriju sāks šķērsot nokrišņu zona, kas nesīs stipru sniegu, līdz ar to gaidāms arī putenis, tāpat daļu valsts varētu skart atkala.Piektdien laikapstākļus noteiks ciklons. Naktī uz piektdienu gaidāms mākoņains laiks, taču no rīta debesis sāks pakāpeniski skaidroties, līdz ar to dienā daudzviet uzspīdēs saule. Naktī lielākajā valsts daļā vēl turpinās snigt, vietām piekrastes rajonos iespējams arī slapjš sniegs, un dažviet sniega segas biezums palielināsies par 5 cm, savukārt dienā snigs vairs tikai vietām austrumos, informē www.meteo.lv.

Dominējot lēnam vējam, naktī uz piektdienu lielākajā daļā valsts teritorijas minimālā gaisa temperatūra būs -2…-5° robežās, vien rietumos termometra stabiņš noslīdēs zemāk – līdz -5…-10° atzīmei, savukārt dienā maksimālā gaisa temperatūra gaidāma 0…-6° robežās.

Brīvdienās laika apstākļus ietekmēs augsta spiediena atzars no austrumiem, tāpēc nokrišņi netiek prognozēti.

Sestdien debesis būs daļēji mākoņainas, bet svētdien debesis klās bieza mākoņu sega. Saglabāsies lēns vējš. Diennakts tumšajās stundās gaiss atdzisīs līdz -8…-13°, sestdien dažviet piekrastē un dienvidaustrumos līdz -4…-7°, arī dienas būs aukstas, gaisa temperatūrai saglabājoties -4…-9°, vien Kurzemes ziemeļos būs nedaudz siltāk, tur -2…-5°.

Naktī uz pirmdienu valsts teritoriju no dienvidiem sāks šķērsot plaša nokrišņu zona, līdz ar to daudzviet stipri snigs. Pirmdien visā valstī pūtīs brāzmains ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš, stiprākās brāzmas gaidāmas Kurzemes ziemeļos, savukārt jau otrdien vējš pakāpeniski pierims. Naktīs un dienās gaisa temperatūra būs -2…-7° robežās.

Pirmdien un otrdien visā valsts teritorijā gaidāma intensīva snigšana, iespējams pat ļoti stiprs putenis ar būtisku redzamības pasliktināšanos un sniega sanesumiem. Pastāv arī ļoti augsta iespējamība, ka atsevišķos valsts rajonos, galvenokārt valsts austrumos, tiks novērots stiprs sasalstošs lietus, atkala.

Darba nedēļas izskaņā gaidāms lielākoties mākoņains laiks. Palaikam snigšana turpināsies, tomēr intensitāte, salīdzinot ar nedēļas sākumu, mazināsies. Dažviet Latvijā sniega segas biezums tuvosies jau 50 cm. Dominēs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, un gaisa temperatūra pārsvarā turēsies -2…-7° robežās.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu