Reklāma

Daži ļaudis iegulda naudu akcijās un nekustamajā īpašumā. Savukārt citi – automašīnās. Lai arī ieguldīšana ir riskanta, izvēloties pareizo modeli, ilgtermiņā iespējams krietni nopelnīt.

Spēkrati, kuru vērtība ilgtermiņā pieaug, parasti ir reti, ekskluzīvi un uzturēti labā tehniskā un vizuālā stāvoklī. carVertical automašīnu eksperti izveidojuši transportlīdzekļu sarakstu, kuru vērtība nākotnē varētu pieaugt, to īpašniekiem sniedzot ievērojamu peļņu.

1. Mercedes-Benz 190 (W201)

Mercedes-Benz markas modelis 190 (W201) savulaik bijis ļoti populārs. Taču arī šobrīd tā vērtība pamazām pieaug. 1970. gados Mercedes-Benz jaunu automašīnu ražošanā ieguldīja desmit reižu vairāk naudas nekā konkurenti. Tādēļ zīmola vecākie modeļi tiek dēvēti par neiznīcināmiem. Visjaudīgākā 190. modeļa E 2,5-16 Evolution II variācija šobrīd ir vairāku simtu tūkstošu dolāru vērta. Taču 2,3, 2,5 vai 2,6 litru dzinēju versijas iespējams iegādāties par krietni zemāku cenu.

Reklāma

2. Toyota MR2 (Mk1)

MR2 sērijas automašīnas apveltītas ar visu, par ko vien varētu sapņot īsts auto entuziasts – pakaļējā piedziņa, motors spēkrata viducī, asa vadāmība un manuālā pārnesumu kārta. Pirmās paaudzes MR2 modeļi, kas svēra mazāk par tonnu, bija aprīkoti ar kompresoru un spēja ātrumu 100 km/h sasniegt 6,5 sekundēs. Tā ir unikāla, klasiska sporta automašīna ar diviem sēdekļiem un izbīdāmiem lukturiem.

3. Mazda MX-5 Miata (NA)

Mazda MX-5, pazīstama arī kā Miata, ir nopietns Toyota MR2 sāncensis. Pirmās paaudzes MX-5 ražoti no 1989. līdz 1997.gadam. Auto pazīstams ar vieglu vadāmību un uzticamu četru cilindru motoru, kura jauda sasniedza līdz 133 zirgspēkiem. Ja meklējat drošu investīciju rīku un garāžā ir nedaudz brīvas vietas – MX-5 ir viena no labākajiem izvēles iespējām.

4. Mitsubishi Lancer Evolution IV

Lancer Evolution IV, kas pirmo reizi iepazīstināts plašākai publikai 1996.gadā, ir viens no iekārojamākiem, taču ne dārgākajiem Japānas tirgum paredzētajiem modeļiem. Automašīnu vērtība lielākoties svārstās no $12 000 līdz $15 000. Lancer Evolution piemīt kompakts četru cilindru dzinējs ar jaudu līdz 276 zirgspēkiem.

2015.gadā Mitsubishi pārstāja ražot Lancer Evolution modeļus, lai koncentrētos uz hibrīdu un elektrisko auto izstrādi. Šāda rīcība ir būtiski ietekmējusi spēkrata vērtību.

5. BMW M5 E34

Vairums autobraucēju uzskata, ka BMW M sērijas spēkrati ir reti un nepieejami. Taču lietoto auto tirgū ir atrodami arī lētāki modeļi, kā, piemēram, BMW M5 E34 modelis.

Pirmo reizi iepazīstinās plašākai publikai 1988.gadā, šim jaudīgajam biznesa klases sedanam ir sešu cilindru 3,8 litru dzinējs ar maksimālo jaudu 335 zirgspēki. BMW M5 modeļa vērtība svārstās ap $15 000. Taču tai ir novērojama pieaugoša tendence.

6. Honda S2000

Ja vēlaties iegādāties sporta klases automašīnu, neatradīsiet neko pievilcīgāku par Honda S2000. Lai arī Mazda MX-5 un Toyota MR2 ir labas automašīnas ar dažiem nelieliem trūkumiem, S2000 modelis ir drošāka izvēle. Modelim piemīt vienkāršs, taču uzticams dzinējs, viegla vadāmība, aizmugurējā piedziņa, pievilcīgs dizains un 2,2 litru dzinējs, kas spēj sasniegt 237 zirgspēku jaudu. Modelis pirmo reizi palaists pārdošanā 1999.gadā.

Zibenīgā auto vērtība šobrīd svārstās ap $10 000 līdz $15 000 un nav pamata uzskatīt, ka tā varētu samazināties.

7. Volkswagen Phaeton

Pirmo reizi pārdots 2002.gadā, Volkswagen augstas klases Phaeton modelis tā arī neiekaroja vietu Vācijas tirgū. Tam bija sīva konkurence ar tobrīd populāriem Audi A8, BMW 7. sērijas un Mercedes-Benz S klases modeļiem. Kā rezultātā Phaeton ražošana tika pārtraukta 2016.gadā.

Vienu no pirmajiem Phaeton modeļiem iespējams iegādāties tikai par $3000 līdz $4000. Taču labi uzturēta modeļa vērtība varētu tikai pieaugt. Phaeton ir unikāls un vērā ņemams mēģinājums izcīnīt vietu luksusa auto tirgū. Šis modelis tika būvēts uz Bentlija bāzes, kurā bija iestrādāts neparasti plašs aprīkojums.

8. Land Rover Discovery (Mk1)

Land Rover džipi ir labi pazīstami ar to spēju pārvarēt bezceļa apstākļus un salona komfortu, taču ne izturību. Salīdzinot ar jaunākiem modeļiem, pirmās paaudzes Land Rover Discovery ir visai vienkārša un uzticama automašīna, kas kļūst aizvien populārāka bezceļu entuziastu vidū.

Ar laiku Discovery džipu skaits ceļu satiksmē ir sarucis, tādējādi palielinot labi uzturēta modeļa vērtību. Jo īpaši tas ir attiecināms modeļiem, kuri aprīkoti ar Rover V7 dzinēju.

9. Ford Puma

Atminaties šo neparasta paskata Ford modeli? Automašīnas pieprasījums nebija augsts, tādēļ jau pēc piecu gadu ražošanas tā vairs netika piedāvāta pārdošanai. 20 gadus pēc pirmā mēģinājuma Ford Puma vārdu pārņēmis kompakts krosovera tipa spēkrats. Auto kolekcionāriem un entuziastiem patīk neparasti 1980.gadu braucamrīki, tādēļ arī Puma modelim ir labs potenciāls.

10. Mercedes-Benz C63 AMG V8

Daudzi auto ražotāji ik gadu piedāvā modeļus ar aizvien mazākas litrāžas dzinējiem, pamazām sperot soļus elektrisku motoru virzienā. Mercedes-Benz AMG sērija ir viens no šādiem bēdīgi slaveniem piemēriem.

Ārkārtīgi jaudīgais un ņiprais AMG modelis sniedz visu, ko vien spēj iedomāties kārtīgs auto entuziasts. Taču 2015.gadā leģendārā C63 AMG modeļa ražošana tika pārtraukta. Pēdējais ražotais modelis bija apveltīts ar 6,2 litru V8 dzinēju. Ņemot vērā, ka jaunu Mercedes-Benz AMG vairs nesanāks iegādāties, pienācis laiks ieskatīties vecākos modeļos ar krietni jaudīgākiem iekšdedzes dzinējiem.

Lai veiksmīgi ieguldītu nauda automašīnu tirgū, nepieciešamas padziļinātas zināšanas par spēkratu vēsturi un tirgus tendencēm. Ja vēlaties iemēģināt roku, izvairieties no pēkšņiem un emocionāliem lēmumiem. Izvēlēties pareizo modeli, bruņojieties ar pacietību un pēc kāda laika spēsiet pārdot auto par jau krietni augstāku cenu.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu