Kadrs no video
Reklāma

Valsts policija kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nodevusi lietu pret 14. Saeimā ievēlēto deputāti Gloriju Grevcovu (“Stabilitātei!”) par iespējami apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai, vēsta LTV Ziņas.

Oktobra sākumā sāktais kriminālprocess prokuratūrai nodots paātrinātā kārtībā.

VP paziņojumā medijiem nemin tā 14. Saeimas deputāta kandidāta vārdu, pret kuru ir šis kriminālprocess, taču telefonsarunā policijā nedz apstiprināja, nedz arī noliedza, ka runa ir par Grevcovu, vēsta portāls lsm.lv.

Reklāma

VP norādīja, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka persona, būdama 14. Saeimas vēlēšanu deputāta kandidāts, CVK iesniegusi ziņas par sevi, tostarp norādot informāciju sadaļā “Darba vieta un ieņemamie amati”, kā arī “Izglītība”. Šo ziņu sniegto patiesumu sagatavotajos dokumentos persona apliecināja ar savu parakstu, pēc kā parakstītos dokumentus nodeva personai, kura tos 2022. gada 13. jūlijā iesniedza CVK.

Kriminālprocesā nopratināti vairāki liecinieki, tostarp no dažādām iestādēm un institūcijām gūta informācija, kam ir būtiska nozīme kriminālprocesā. Viena persona kriminālprocesā atzīta par aizdomās turēto. Personai piemēroti drošības līdzekļi, kuri nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

VP norādīja, ka izmeklēšanas laikā gūtā informācija dod pamatu uzskatīt, ka persona ar savām darbībām izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, par kuru ir paredzēta kriminālatbildība par nepatiesu ziņu sniegšana valsts institūcijai.

Iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, šī gada 17. oktobrī paātrinātā procesā kārtībā kriminālprocess nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēts sods – īslaicīga brīvības atņemšana vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu