Policijas drona fotogrāfijas no Facebook
Reklāma

Uz partijas “Latvija pirmajā vietā” līdera Aināra Šlesera izsludināto piketu pret valsts īstenoto politiku Covid-19 pandēmijas apkarošanai pusdienlaikā 11. novembra krastmalā bija pulcējušies aptuveni 500 cilvēku, informē Valsts policija.

Ap plkst. 15.00 policija norādīja, ka visa pasākuma laikā kopumā bija sapulcējušies aptuveni 1000 cilvēku.

Piketā tika dziedātas latviešu dziesmas, Šlesers un daži citi protesta dalībnieki publiski pauda viedokli saistībā ar vakcinēšanos pret Covid-19.

Reklāma

Policija šodien Rīgā saistībā ar notikušajiem piketiem ir konstatējusi vairākus epidemioloģiskās drošības un sabiedriskās kārtības pārkāpumus, organizatoru un apmeklētāju atbildība tiks vērtēta. Policija visu notiekošo fiksēja ar tehniskajiem līdzekļiem – gan ar video kamerām, gan droniem, attiecīgi šie iegūtie materiāli tiks vērtēti.

Kopumā uz pieteikto piketu, pārkāpjot Ministru kabineta noteikumus Nr. 360, bija sapulcējušies ap 1000 cilvēku, kuru skaits bija mainīgs dažādos laika periodos.

Tomēr policija arī konstatējusi, ka pretēji organizatoru interpretācijai, Krastmalā vienlaikus ar piketētājiem pārvietojās arī personas, kas devās savās ikdienas gaitās, bet nav pieskaitāmas apmeklētāju skaitam.

Personas pēc piketa Krastmalā devās gājienā uz Brīvības pieminekli, kur pēcāk kopumā maksimālais cilvēku skaits bija līdz 500, bet drīz vien šīs personas pakāpeniski izklīda.

Daži no šī pasākuma organizatoriem un dalībniekiem publiski pauduši, ka policija atbalsta šo pasākumu.

Vēlreiz norādām – policija kategoriski neatbalsta šādas aktivitātes, kas pārsniedz noteikto pulcēšanas skaita ierobežojumus, tādējādi radot epidemioloģisko apdraudējumu sabiedrībai.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu