Foto - Pixabay
Reklāma

Arī Līgo dienā un Jāņos būs karsts laiks. Par to, kādi laikapstākļi gaidāmi svētku brīvdienās, plašāk šorīt “Rīta Panorāmā” pastāstīja Toms Bricis.

21. jūlijā dienā laika apstākļus turpinās noteiks anticiklona rietumu mala, tādēļ dienas pirmajā pusē laiks saglabāsies sauss un mākoņu daudzums būs neliels, tomēr pēcpusdienā mākoņi daļēji aizklās debesis un dažviet iespējamas īslaicīgs lietus, pērkona negaiss. Dominēs lēns dienvidaustrumu, dienvidu vējš. Gaisa temperatūra teritorijā paaugstināsies līdz +29…+34°, vēsta www.meteo.lv.

Dienās vidū un pēcpusdienā ultravioletā starojuma intensitāte būs augsta, tādēļ ieteicams ievērot īpašu piesardzību, atrodoties tiešos saules staros.

Reklāma

Rīgā dienā spoži spīdēs saule un laiks būs sauss. Saglabāsies lēns dienvidaustrumu, dienvidu vējš, termometra stabiņš pakāpsies līdz +32…+34° atzīmei.

Visā valstī spēkā Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatītais sarkanā – visaugstākā līmeņa brīdinājums par ekstremāli stipru karstumu.

Pasargā sevi un atbalsti cilvēkus, kas visvairāk pakļauti karstuma ietekmei. Seko norādījumiem, ko sniedz atbildīgās institūcijas. Ir iespējami infrastruktūras funkcionēšanas traucējumi. Karstumā pēc iespējas mazāk uzturies tiešos saules staros, šķidrumu uzņem vairāk nekā ierasts, kā arī izvēlies gaišu, vieglu un elpojošu apģērbu. Karstumā neveic ilgstošu un fiziski smagu darbu, nestrādā dārzā un izvairies no sportošanas.

Nav vēlams ilgstoši atpūsties pludmalē un sauļoties. Atvēsināšanās procesu, ejot ūdenī, veic pakāpeniski. Tveices laikā atceries un parūpējies ne tikai par sevi, bet arī par tiem, kam karstums ir īpaši bīstams: maziem bērniem, gados vecākiem cilvēkiem, kā arī cilvēkiem ar hroniskām slimībām – atgādini līdzcilvēkiem par piesardzības pasākumiem karstumā un pārliecinies, vai tiem nav nepieciešama palīdzība.

Atceries arī par dzīvniekiem – nodrošini savus mājdzīvniekus ar svaigu un vienmēr pieejamu ūdeni, kā arī iespēju robežās centies palīdzēt klejojošajiem un savvaļas dzīvniekiem, novietojot apkārtnē trauku ar ūdeni. Dzīvniekus, kā arī cilvēkus, kuriem nepieciešama aprūpe, nekādā gadījumā neatstāj noslēgtā automašīnā vai ilgstoši nevēdinātā telpā!

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu