Foto - VP
Reklāma

Valsts policija piemēro 1000 eiro naudas sodu kādam vīrietim par atkārtotu fiziskās distances prasību neievērošanu #PaliecMājās #IevēroDistanci

Policija ir fiksējusi vairākus gadījumus, kad personas atklāti un rupji neievēro noteiktos ierobežojumus, īpaši divu metru fizisko distancēšanos publiskās ārtelpās un iekštelpās, kā arī neņem vērā vairākkārtīgus policijas brīdinājumus.

📌 Piemēram, aizvakar, 8. aprīlī, Alūksnē kādai četru cilvēku kompānijai, kura neievēroja fizisko distancēšanos, piemērots kopumā 1450 eiro liels naudas sods. Trim vīriešiem katram piemērots 150 eiro naudas sods, bet ceturtajam kompānijas loceklim – 1000 eiro sods. Neskatoties uz to, ka tieši šo vīrieti policija jau iepriekšējās dienas ir vairākkārtīgi brīdinājusi par divu metru distances ievērošanu, jo viņš regulāri bija uzturējies ciešā citu cilvēku klātbūtnē publiskās vietās, vīrietis arī šoreiz atkārtoti ignorēja policijas brīdinājumus, kā arī minēja, ka turpinās neievērot ierobežojumus.


📌 Tāpat līdzīgs gadījums fiksēts 1. aprīlī, kur kāds cits vīrietis, kurš jau iepriekš ticis sodīts ar 50 eiro naudas sodu, atkārtoti pārkāpis šos pašus ierobežojumus – divu metru fizisko distancēšanos publiskās vietās. Otrajā reizē par šī vīrieša izteikto vēlmi neievērot noteikumus policijai ziņoja kāds tirdzniecības centrs. Policijai ierodoties notikuma vietā, vīrietim nu jau piemērots 300 eiro naudas sods, jo pēc atkārtota brīdinājuma, vīrietis turpinājis deklamēt, ka viņam “uzspļaut uz šiem noteikumiem”, viņš tāpat tos neievēros.

Reklāma

Kopš 13. marta līdz 8. aprīlim Valsts policija kopā ar pašvaldības policiju ir veikusi kopumā 23 945 pārbaudes un noformējusi 278 administratīvā pārkāpuma protokolus par ārkārtējās situācijas ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu. No tiem 79 gadījumos fiksēta pašizolācijas noteikumu neievērošana, bet 199 – pulcēšanās, fiziskās distancēšanās un noteiktā darba laika neievērošana. 121 no šiem protokoliem ir tieši par fiziskās distancēšanās neievērošanu publiskās ārtelpās un iekštelpās – nav ievērota formula “2 un 2” jeb savstarpējā divu metru distance un ne vairāk kā divas personas. ✌🏻

Šobrīd pārējo piemēroto sodu amplitūda ir no 10 līdz 450 eiro, lielākajā daļā gadījumu pārkāpējiem ir piemērots 10 eiro naudas sods.

Aicinām ārkārtējās situācijas ierobežojumus uztvert nopietni, tie nav ieviesti tāpat vien – tas ir veselības un drošības jautājums un attiecas uz ikvienu no mums. ‼️ Atkārtoti atgādinām, ka policijas mērķis nav sodīt, bet gadījumos, ja klaji un rupji tiks pārkāpti ierobežojumi un aizliegumi, draud sods līdz pat 2000 eiro.

📞 Tāpat, ja tavā rīcībā ir informācija par kādu, kurš neievēro noteiktos pulcēšanās, pašizolācijas vai fiziskās distancēšanās ierobežojumus, rīkojies un zvani policijai – 110! Tu esi viena zvana attālumā, lai, iespējams, glābtu kāda cilvēka dzīvību un samazinātu vīrusa izplatību!

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu