Reklāma

Latvijas futbola valstsvienība 19. novembrī, otrdienas vakarā, aizvadīs noslēdzošo spēli Eiropas čempionāta atlases turnīrā, cenšoties izvairīties no desmitā zaudējuma pēc kārtas, kas būtu pagalam melns traips mūsu futbola vēstures grāmatā. Sporta totalizators “Betsafe” prognozē, ka arī pret Austriju Latvijai būs grūti tikt pie punktiem, taču šajā ciklā tā būs praktiski labākā iespēja, ņemot vērā pretinieku situāciju.

Latvijas izlasei 2019. gads ir vissliktākais tās vēsturē, un to principā nemainīs arī otrdienas spēle. Trenera Slavišas Stojanoviča vadībā gūtie rezultāti bijuši šausmīgi, un pirmoreiz atlases ciklos (gan Eiropas čempionātā, gan Pasaules kausā) Latvijas izlase zaudējusi gandrīz visās spēlēs. Visos iepriekšējos ciklos bija izdevies sakrāt vismaz četrus punktus, bet tagad arī uzvara pār Austriju ļaus sasniegt tikai trīs punktu atzīmi.

Reklāma

Bukmeikeru prognozes liecina, ka arī šāda varbūtība patiesībā tomēr ir visai maza. Austrijas uzvara novērtēta ar koeficientu 1.24, kamēr Latvijas iespējamais panākums saņēmis koeficientu 12.50. Tas gan tāpat ir krietni pozitīvāks nekā iepriekšējos mačos novērotais, kad bukmeikeri bija spiesti piemērot Latvijas izlasei milzīgus koeficientus.

Šoreiz Latvijai par labu spēlē vairāki apstākļi. Spēle tiks aizvadīta savā laukumā, turklāt lielai daļai Latvijas futbolistu tās būs sezonas beigas (Virslīgā tiek spēlēts pēc sistēmas pavasaris-rudens, kamēr Austrijas futbolisti spēlē rudens-pavasaris sistēmā un vēl ir tikai sezonas pirmajā pusē).

Attiecīgi latviešiem nebūs, kam taupīties, un būs centieni nospēlēt tā, lai pārtraukumā var doties ar vismaz kaut kādām pozitīvām emocijām.

Optimisti gan varēja atrast pozitīvas emocijas arī sestdienas spēlē pret Slovēniju, kurā Latvija zaudēja ar 0:1 (labākais rezultāts šajā ciklā, tiesa, zaudējums ir un paliek zaudējums). Jāņem vērā, ka Austrija, kas jau garantējusi vietu finālturnīrā, uz Rīgu nemaz neņems vairākus savus vadošos spēlētājus (Arnautoviču, Alabu, Laineru, Sabiceru un Hinteregeru). Vai šie visi apstākļi kopā pavērs Latvijai ceļu pretim pirmajam punktam “Euro 2020” atlases ciklā un ļaus izvairīties no nullītes gūto punktu ailītē? Uz neizšķirtu tiek piedāvāts koeficients 5.50.

“Betsafe” bukmeikeri prognozē rezultatīvu spēli, taču drēgnajā novembrī Rīgā, kur Austrijai varētu trūkt motivācijas, varētu izvērsties mačs, kurā visu izšķirs vieni vārti. Latvijai ļoti svarīgi būs noturēties mača sākumā un neielaist agrīnus vārtus, kas šajā ciklā diemžēl pieredzēts tik bieži.

Iespēja, ka pirmajās 15 minūtēs kāda komanda gūs vārtus, novērtēta ar koeficientu 3.00.

Tieši Austrijas izlase ir sarūpējusi Latvijai lielāko zaudējumu šajā ciklā, savā laukumā sagraujot latviešus ar 6:0. Vai izdosies vismaz neliels revanšs? Šī galu galā var izrādīties Latvijas izlases galvenā trenera Slavišas Stojanoviča pēdējā iespēja laukumā pārliecināt LFF valdi, ka viņam jāļauj vadīt izlasi arī nākamajos divos gados.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu