Facebook.com/Valsts.Policija
Reklāma

Veicot lietisko pierādījumu izpēti, eksperti pētāmos priekšmetus, pētījumu gaitu un rezultātus dokumentē fotogrāfijās. Te skatāma ir Latvijā pirmās profesionālās ekspertīžu iestādes – Zinātniskās tiesekspertīzes institūta fototabula, kas ir pielikums daktiloskopijas ekspertīzei, kurā nozieguma vietā atrastā daktiloskopiskā pēda tiek salīdzināta ar eksperimenta laikā iegūto pirkstu nospiedumu.

Šai gadījumā ekspertīze bija viens no pierādījumiem, lai atmaskotu vainīgo 1937. gada 10. decembrī Skaistas pagastā izdarītā sievietes slepkavībā. 1939. gada janvārī Daugavpils apgabaltiesa par vainīgu minētajā slepkavībā atzina divdesmitgadīgo Viktoru Andrejevu, kura pirkstu pēdas tika atrastas slepkavības vietā. Daugavpils apgabaltiesa Andrejevam piesprieda mūža spaidu darbus, bet viņa mazgadības dēļ nozieguma izdarīšanas brīdī, sods tika samazināts uz 15 gadiem.

Par Zinātniskās tiesekspertīzes institūta dibināšanu pie Tiesu palātas prokurora Ministru kabinets bija nolēma jau 1921. gadā, bet tikai 1923. gadā noslēdzās organizācijas darbi un 1923.gada 1.aprīlī institūts oficiāli varēja sākt savu darbību. Institūtu ilgstoši vadīja profesors Artūrs Kangers.

“Šī gada nogalē ne tikai Latvija atzīmēs savu simtgadi – arī mēs, Valsts policija, svinēsim savu 100 gadu jubileju. Tik lieliem svētkiem jāsāk gatavoties savlaicīgi. To darām arī mēs, uzsākot publicēt 100 policijas lietas simts gados. Šīs simtgades laikā policija Latvijā metusi kūleņus un mainījusies. Priekšmeti, fotogrāfijas un dokumenti ir šo pārmaiņu liecinieki,” teikts VP profilā Facebook.

Reklāma

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu