Ilustratīvs attēls, pexels.com
Reklāma

4.jūnijā neilgi pirms pusnakts Rīgas pašvaldības policijas darbinieki saņēma informāciju no kāda sabiedriskā transporta vadītāja par diviem bērniem, kuri ilgstoši brauc tramvajā. Apstākļu pārbaudīšanai uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas autopatruļa.

Ierodoties notikuma vietā, izsaucējs policistus aizveda uz pēdējo tramvaja vagonu. Tur, pārbaudot abu pusaudžu datus, noskaidrots, ka meitene ir 16 gadus veca, savukārt puisis ir vien 15 gadus vecs, turklāt izsludināts meklēšanā. Jaunietis aptuveni pirms mēneša bija aizbēdzis no bērnunama.

Pārrunu laikā uz meitenes rokām ievērotas nesen grieztas brūces. Jautājot kā viņa tās ieguvusi, jauniete pastāstīja, ka pirms neilga laika pati sev sagriezusi rokas. Meitene aizvesta uz slimnīcu, taču vēlāk nav vēlējusies atgriezties mājās un no ārstniecības iestādes aizbēgusi.

Pusaudze stāstīja, ka pēc aizbēgšanas no slimnīcas, viņa sazinājusies ar puisi, ar kuru pirms pusgada iepazinusies kādā sociālās palīdzības iestādē. Jaunietis vairākkārtīgi meiteni bija izmitinājis pie saviem draugiem. Arī šajā reizē viņa pēc palīdzības vērsusies pie šī jaunekļa, līdz abi sastapti tramvajā.

Reklāma

Puisis sarunas laikā atklāja roku griešanas iemeslu. Pusaudzes māte esot cietumā iepazinusies ar patēvu. Pirms pāris gadiem abi sākuši dzīvot kopā, taču patēvs sācis lietot amfetamīnu, marihuānu un alkoholu. Agrāk vīrietis itin bieži sitis māti, taču šobrīd dusmu uzplūdā pa rokai pagadās tieši pusaudze.

Pusaudze atklāja, ka narkotiskās vielas tiekot piedāvātas arī viņai. Ģimenes apstākļu dēļ viņa regulāri aizbēgot no mājām un klaiņojot. Jautājot par mātes rīcību šādās situācijās, pusaudze skaidroja, ka māte viņu aizstāvot, taču turpinot dzīvot kopā ar varmāku un situācijas viena pēc otras atkārtojas.

Uz notikuma vietu izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Mediķi, apskatot meitenes brūces, konstatēja, ka hospitalizācijai viņai nav nepieciešama.

Meklēšanā izsludinātais puisis nogādāts Valsts policijas Nepilngadīgo prevencijas nodaļā turpmāko procesuālo darbību veikšanai. Savukārt pēc meitenes lūguma viņa nogādāta krīzes centrā. Par meitas atrašanas faktu informēta viņas māte.

Lietas materiāli nekavējoties nosūtīti Valsts policijai, Rīgas bāriņtiesai un Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai izvērtēšanai.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu