Reklāma

“Visi runā par reformām. Es uzskatu, ka reformu nav. Nekas sistēmā pēc būtības netiek mainīts, bet tiek dalīta nauda. Visi tagad ir pārņemti ar naudas dalīšanu – kam dos, kam nedos. Un to sauc par galveno reformu,” neiroķirurgs un Saeimas deputāts Renārs Putniņš (“Vienotība”) sacīja RīgaTV 24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?”, komentējot situāciju veselības nozarē.

Neiroķirurgs norādīja, ka nauda ir sadalīta, tomēr praksē uzlabojumu nav: “Uzlabojumi, ko rāda dažādi Veselības ministrijas statistikas rādītāji, ir maz ticami. Es strādāju slimnīcā, un uzlabojumus sadzīvē neredz.”

Putniņš atzina, ka papildus finansējums ir ļoti svarīgs, tomēr aicināja vispirms izvērtēt, vai tas tiek tērēts lietderīgi.

Reklāma

“Mēs visu laiku esam skandinājuši, ka mums ļoti daudz tiek tērēts uz izmeklējumiem. Valsts kontroles ziņojumā teikts, ka mūsu ģimenes ārsti izsniedz vidēji divreiz vairāk nosūtījumus pie speciālistiem uz izmeklējumiem nekā Eiropā. Tas pats ir ar kompjūtertomogrāfiju un magnētisko rezonansi. Tiek izdarīti ļoti daudz nevajadzīgi izmeklējumi,” viņš skaidroja.

Jautāts par to, kāpēc šādu apstākļu izvērtēšana un patiesu reformu ieviešana tiek kavēta, deputāts sacīja, ka vainīgi dažādi lobiji un grupējumi, kā arī nevēlēšanās ko darīt: “Viennozīmīgi nav politiskās gribas.”

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu