Reklāma

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 11.aprīļa plkst. 6.30 līdz 12.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 132 izsaukumus – 97 uz ugunsgrēku dzēšanu un 16 uz glābšanas darbu veikšanu, bet 19 izsaukumi bija maldinājumi.

Aizvadītajā diennaktī reģistrēti 70 kūlas ugunsgrēki, ar kopējo degšanas platību vairāk nekā 192 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija:

• 100 hektāri – Rēzeknes novada Nagļu pagastā;

• 30 hektāri – Salaspils novada Salaspils pagastā;

Reklāma

• 12 hektāri – Raunas novada Raunas pagastā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā var apdraudēt cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī tā rada būtisku kaitējumu dabai! VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvanīt VUGD uz tālruni 112.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, organisko mēslojumu kaudze, meža zemsedze, mežs, siena ruļļi, sadzīves tehnika, sadzīves mantas, dīvāns, elektrības sadales skapis, elektrības stabs, motorollers, divas vieglās automašīnas, neapsaimniekotas ēkas loga rāmis, šķūņa durvis, šķūnis, neapsaimniekota ēka, sodrēji divu ēku dūmvados un divos gadījumos dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Beverīnas novada Trikātas pagastā no koka nocēla kaķi, Līgatnes ielā Jūrmalā atbrīvoja meliorācijas caurulē iesprūdušu bebru un nogādāja pie upes, Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielā Rīgā atbrīvoja ventilācijas šahtā iestrēgušu putnu, bet Biķernieku ielā Rīgā atbrīvoja pagrabā siltummezglā iesprūdušu kaķi

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu