Kadrs no video
Reklāma

“Ir šis te reemigrācijas jautājums. Tas, manuprāt, ir tāds sāpīgs, jo man ir bail, ka patiesībā plāna nav,” Eiropas Latviešu apvienības vicepriekšsēde Elīna Pinto izteica bažas RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”. Viņa sacīja, ka tā ir tikai politiskā kampaņa: “Ir vienas konkrētas politiskās partijas īstermiņa kampaņa, kurai ir pozitīva ideja, bet tā tiek īstenota salīdzinoši dārgā veidā un nekoordinēti ar citām reemigrācijai nozīmīgām lietām.”

Pinto norādīja, ka iepriekšējais reemigrācijas plāns izgāzās un šī bija iespēja visu labot. “Man ir bail, jo, ja pirmais reemigrācijas plāns jau cilvēkiem lika vilties, jo no Latvijas puses šķita, ka nav izpildīti nosacījumi, ārpusē par to daudz ko nezināja un reemigrācijas plāns tika klusi apbērēts, tad tagad mums būtu bijusi otrā iespēja runāt par šo tēmu. Jo vairāk kā divas reizes runāt par reemigrāciju ar cilvēkiem nevar, tā vilšanās ir pārāk liela abās pusēs,” uzskata Pinto.

Viņa kritizēja jauno plānu, jo tas nav pietiekami izstrādāts, tāpēc varētu iedragāt visu diskusiju par šo tēmu: “Līdz ar to šoreiz, ja cilā šo vārdu un tēmu, tam vajadzēja būt sagatavotam un visaptverošam plānam, kurā sasaistās arī praktisko šķēršļu novēršana. Bet plāna nav, un man bail, vai šādā veidā šis jēdziens un tēma nav piededzināta.”

Reklāma

Kopumā Pinto uzskata, ka par reemigrāciju jādomā plašāk. “Mums ir jādomā par mobilitāti, par zināšanu pārnesi, par diasporas iesaisti tautsaimniecībā. Ir jāliek uzsvars uz to, kā mēs varam dot savu pienesumu Latvijai – vai nu atgriežoties, vai nu attālināti – un atrast Latvijā tās nišas, kurās mēs varam augt ātrāk nekā lielajās rietumu zemēs, kurās izsisties uz augšu varbūt ir grūtāk,” viņa sacīja raidījumā.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu