Reklāma

Iedzīvotājiem kļūstot aizvien aktīvākiem civiltiesisko prasību izvirzīšanā, sabiedriskās vietās jābūt aizvien uzmanīgākam un pat paša mājās jāpiedomā, kā nenodarīt pāri kaimiņiem. Apdrošināšanas akciju sabiedrībai “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) iesniegtās kompensāciju prasības rāda, ka tagad cilvēki nereti vēršas tiesā ar prasību pret līdzcilvēkiem arī tādos gadījumos, kuru risināšanā nesenā pagātnē pietika ar atvainošanos un solījumu palīdzēt novērst postījumus.

Samazināt izdevumus civiltiesiskās prasības izvirzīšanas gadījumā palīdzēs gan fiziskām, gan juridiskām personām pieejamā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Taču vislabāk būtu nemaz nenonākt līdz citu cilvēku savainošanai vai mantas sabojāšanai. BTA Baltijas risku parakstīšanas departamenta direktors Ivo Danče stāsta, kādu risku mazināšanai vajadzētu pievērst īpašu vērību.

Izklaidei nav jābūt apkārtējo biedam
Katrs no mums ir iecienījis citādu izklaidi, arī diezgan nedrošas. Bet vai bieži aizdomājamies, kas notiks, ja kaut kas noies greizi? Piemēram, drons nokritīs cilvēku pūlī, sniega motocikla vai kvadracikla ceļā pēkšņi gadīsies kaimiņu saimniekam piederošās aitas, vai jūras krastā no liela augstuma atpūtniekos iegāzīsies papīra pūķis? Pret visiem šiem gadījumiem var apdrošināties, taču saprātīgāk ir mazināt riskus pašam, nododoties izklaidei vietā, kur nevienam netraucēsiet.

Piesardzīgi aktīvā atpūtā
Šī ziema nav lutinājusi aktīvās atpūtas cienītājus ar biezu sniega segu, tādēļ katrā baltā nedēļas nogalē slēpošanas trases pulcē lielu skaitu ziemas prieku baudītāju. Diemžēl augstais slēpotāju blīvums paaugstina saskriešanās un savainojumu risku. Tā kā pietiekami plašu telpu drošam braucienam sameklēt ir grūti, rūpīgāk jāizvērtē priekšā notiekošais.

Reklāma

Ierodoties uz kalna, papētiet, kuri varētu būt pārgalvīgie braucēji – slēpotāji, kas traucas pa nogāzi lielā ātrumā un daudz nedomā par pārējiem. Pacentieties savu braucienu ritmu veidot tā, lai būtu trasē, kamēr viņi ir uz pacēlāja vai rindā uz to. Braucot ievērojiet distanci un turaties aiz cilvēkiem, kuriem ir aptuveni līdzīgs sagatavotības līmenis. Izvairieties braukt tieši aiz muguras tiem, kuri vēl tikai mācās. Viņi var pārsteigt ar negaidītu uzvedību, kas var novest pie sadursmes.
Līdzīgi vajadzētu rīkoties arī publiskajās slidotavās.

Uzturiet māju kārtībā
Labi koptā, nosiltinātā daudzdzīvokļu mājā, kurā regulāri tiek pārbaudītas ūdensvada caurules un apkures sistēma, ir krietni mazāka iespēja piedzīvot cauruļu aizsalšanu un plīšanu. Mājās ar malkas vai granulu apkuri pirms apkures sezonas jāaicina sertificētu skursteņslauķi iztīrīt dūmvadu.

Ja ēkā ir lielas terases vai balkoni, kuras viegli piesnieg, īpašniekiem tos regulāri jātīra, jo kušanas laikā ūdenim ceļš uz notekcaurulēm ir aizšķērsots un mitrums sūcas sienās, sabojājot apakšējo kaimiņu griestu un sienu apdari.

Ziniet, kas notiek mājās
Šodien ir ļoti daudz iespēju, kā jebkurā brīdī pārbaudīt, vai mājās viss ir kārtībā. Sākot ar salīdzinoši lētām videokamerām, kurām var pieslēgties caur mobilā tālruņa lietotni, un beidzot ar viedās mājas sensoriem, kas ziņo par ūdens noplūdi no veļas mašīnas vai neizslēgtu gludekli. Ir pat viedās kontaktligzdas, ko caur internetu var izslēgt kaut no citas valsts. Izmantojot šos risinājumus, risks sabojāt kaimiņu īpašumu ievērojami samazināsies.

Prātīgi uz ceļa
Ievērojams daudzums civiltiesisko prasību tiek vērsts pret nevērīgiem satiksmes dalībniekiem, kuri savainojuši citus cilvēkus ne vien vadīdami automašīnu, bet arī velosipēdu. Īpaši uzmanīgiem jābūt arī ļoti iecienīto giroskūteru braucējiem, jo daļa gājēju vēl nezina, ko no tiem sagaidīt – sastingt, lēkt malā vai bēgt. Sadursme ar to var būt visnotaļ sāpīga.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu