Reklāma

Dzīve pēc nāves tai vai citā formā tiešām pastāv. Par to klīnisku eksperimentu sērijā pārliecinājušies Berlīnes Tehniskās Universitātes zinātnieki.

Ārstu kontrolē norisinājušies eksperimenti, kas pacientiem izraisīja klīnisku nāvi aptuveni 20 minūtes ilgā laika posmā, bet pēc tam viņus atkal reanimēja, vēsta resurss fithacker.com.

Četrus gadus ilgušajā pētījumā piedalījās 944 brīvprātīgie, un tika izmantotas ķīmiskas vielas un medikamenti, tostarp adrenalīns un dimetiltriptamīns, kas ļauj organismam pārdzīvot klīniskas nāves iestāšanos un reanimāciju bez veselībai kaitīgām blaknēm.

Pēc klīniskās nāves un īslaicīgās komas ārsti izmantoja citu medikamentu kombināciju, kas filtrēja ozonu no pacienta asinīm reanimācijas procesa laikā 18 minūtes pēc tam.

Reklāma

Eksperimenta ilgums (20 minūtes) kļuva iespējams tikai pēc kardiopulmonārās aparatūras ieviešanas. Pēdējos gados tā izmantota, lai reanimētu cilvēkus, kas uzskatīti par mirušiem no 40 minūtēm līdz vienai stundai.

Pētījumu vadīja doktors Bertolds Akermans un viņa komanda, kas uzmanīgi sekoja līdzi eksperimentam un vāca visus brīvprātīgo datus.

Rezultāti parādīja, ka visiem subjektiem ir izveidojušās atmiņas par klīniskās nāves eksperimentu, un vairākums šo atmiņu ir ļoti līdzīgas, kaut gan konstatētas arī zināmas atšķirības.

Vairākums brīvprātīgo izjutuši, ka “atdalās” no ķermeņa, izbaudījuši levitāciju, pilnīgu mieru, drošības sajūtu, siltumu, absolūtu līdzsvaru un spilgtu gaismu.

Ārstu komanda arī atzina, ka labi apzinās, kāda būs cilvēku reakcija uz eksperimenta rezultātiem, jo īpaši pēc tam, kad tika īpaši uzsvērts: reliģiskajiem uzskatiem nebija itin nekādas ietekmes uz eksperimenta dalībniekiem visā pētījuma laikā.

Lai sasniegtu lielāku ticamības pakāpi, pētījumā iekļāva dažādu reliģiju pārstāvjus – kristiešus, musulmaņus, jūdaistus, hinduistus un arī ateistus.

Pat ja iepriekš minētās sajūtas agrāk bieži saistīja ar hipotēzi par halucinācijām, Akermans un viņa komanda ļāva paskatīties uz šo jautājumu no cita skatpunkta. Viņi saista liecības par aizkapa dzīvi ar saprāta un dvēseles duālo raksturu.

“Zinu, ka mūsu iegūtie rezultāti var sagraut daudzu cilvēku uzskatus. Bet tādējādi mēs tikko esam atbildējuši uz vienu no lielākajiem jautājumiem cilvēces vēsturē, tāpēc ceru, ka šie cilvēki mums piedos. Jā, ir dzīve pēc nāves un izskatās, ka tā attiecas uz visiem.”

Avots: fithacker.com

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu