Foto - Pixabay
Reklāma

Tiek uzskatīts, ka produktīvā mūža palielināšanās galvenais rezultāts ir tas, ka vecāki cilvēki tagad dzīvo ilgāk. Taču tā nav.

Galvenās, milzīgās, stratēģiskās, mūsu acu priekšā visu cilvēci izmainošās dzīves ilguma lēciena sekas ir nevis tas, ka vecumdienas tagad ilgst ilgāk, bet gan tas, ka tās sākas daudz vēlāk.
Tiem, kam šodien ir 40, 50, 55 gadi, vecumdienas sāksies tikai 75-80 gadu vecumā. Tas ir krietnus 25 gadus – ceturtdaļgadsimtu (!) – vēlāk nekā mūsu vecāku paaudzei.

Reklāma

Vēl ne tik sen cilvēka dzīvē bija tikai trīs galvenie periodi: jaunība, briedums, vecumdienas. Tagad “briedums” iestājas 50 gadu vecumā, un tas iezīmē pilnīgi jauna cilvēka dzīves posma sākumu, kura agrāk vienkārši nebija.

Ko mēs par to zinām?

1. Tas ilgst gandrīz 30 gadus – no 50 līdz aptuveni 75 gadiem.

2. Pretēji līdzšinējiem priekšstatiem, cilvēka fiziskās un intelektuālās spējas šajā periodā, pie pareizas pieejas, nemazinās un saglabājas vismaz tikpat labas, bet dažos gadījumos pat labākas nekā jaunībā.

3. Tas ir potenciāli labākais, kvalitatīvākais periods cilvēka dzīvē, jo tajā apvienojas veselība, spēks un dzīves pieredze. “Ja jaunība zinātu, ja vecumdienas spētu” vairs nav par mums. Saskaņā ar visiem pēdējo gadu statistikas datiem laimīgākais dzīves laiks, tā maksimums tagad pienāk aptuveni 65 gadu vecumā.

4 Tie, kuriem tagad ir 55-65 gadi, ir pirmie cilvēki cilvēces vēsturē, kas nodzīvojuši šo periodu. Agrāk tā vienkārši nebija, jo cilvēki novecoja daudz agrāk.

5. Dažu nākamo desmitgažu laikā cilvēki vecumā no 50 līdz 75 gadiem kļūs par masveidīgāko vecuma grupu uz planētas.LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Kāds ir katras horoskopa zīmes patiesais vecums? Joku horoskops

Dzīves atslēgas momenti: 28, 42 un 56 gadu vecums. Kāpēc tas svarīgs?

Vai vecums ieprogrammēts gēnos? Jā un nē!

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu