Publicitātes foto
Reklāma

Degvielas sūknisbenzīna un dīzeļautomašīnām atšķiras pēc savas konstrukcijas. Ir maldīgi uzskatīt, ka starp tiem nav nekādas atšķirības. Būtība tiem ir viena – pārvadāt degvielu no degvielas tvertnes uz dzinēju. Taču konstrukcijas ir dažādas.

Dīzeļdzinēja konstrukcija paredz divu degvielas sūkņu klātbūtni vienlaikus. Pirmais no tiem ir zemspiediena degvielas sūknis, tas ir paredzēts degvielas pārvietošanai no tvertnes uz
augstspiediena degvielas sūkni, kas savukārt saspiež iegūto degvielu un nodrošina tās piegādi tieši dzinēja sprauslām.

Citiem vārdiem, dīzeļdegvielas zemspiediena sūknis sūknē dīzeļdegvielu no tvertnes dzinējā.

Savukārt dīzeļa agregāta augstspiediena degvielas sūknis veic funkcijas līdzīgas inžektora
degvielas sūknim – tas veido spiedienu, dozē un nosaka degvielas iesmidzināšanas režīmu
dzinēja sprauslās.

Reklāma

Benzīna sūknis ir elektriskais sūknis, kas piegādā benzīnu dzinējam no degvielas tvertnes. To vada dators, kad tas darbojas ar noteiktu spiedienu. Degvielas tvertnēs uzstādītā benzīna sūkņa galvenā funkcija ir degvielas tvertnēs esošās eļļas novadīšana caur degvielas caurules sūkni uz dzinēju sadedzināšanai. Benzīna sūknis ir paredzēts benzīna padevei inžektoram.

Sprauslas smidzinātāju vada dators, iesmidzināšanas cilindra aizdedzes vadībā cilindrs rada sprādziena spēku.Tos parasti uzstāda degvielas tvertnēs. Benzīna sūkni var nomainīt tikai bojājuma vai zema degvielas padeves spiediena gadījumā. Parasti regulāri jāmaina tikai benzīna režģis.

Vispār automašīnā ir vairāku veidu sūkņi, piemēram, galvenais bremžu sūknis, zemspiediena sūknis, ABS bremžu sūknis, vakuuma pastiprināšanas sūknis, gaisa sūknis (elektriskā durvju slēdzene), vakuumsūknis (auto amortizators) u.c. Uz kartera uzstādītā eļļas sūkņa galvenā funkcija ir ļaut eļļas sūknim ieeļļot dažādas dzinēja darba daļas. Eļļas sūknim parasti nav nepieciešama speciālā apkope.

Eļļu uzpildīšana 
Ieeļļojiet visas dzinēja daļas, lai samazinātu dzinēja detaļu nodilumu. Kloķvārpstas apakšējais vāks un priekšējā eļļas blīve parasti tiek izmantoti dīzeļdegvielas sūknēšanai, savukārt eļļas sūknis sūknē eļļu.

Ja jums ir radušās problēmas ar degvielas sūkni, iesakām vērsties pie speciālista pēc profesionāla padoma, lai gūtu korektu situācijas novērtējumu un izdarītu pareizo izvēli!
Mēs ceram, ka šī informācija jums būs noderīga.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu