Reklāma

Viņi slepeni strādā starp vissliktākajiem cilvēkiem, lai aizsargātu vislabākās lietas, un par savu darbu necer sagaidīt publisku atzinību. Izlūkošanas darbs ir emocionāli un fiziski sarežģīts, taču labam spiegam piemīt prasmes, kas var palīdzēt teju ikvienam.

Neticiet? Kā gan citādi bijušais MI6 aģents Makss Īstons teju desmit gadus spētu notēlot pensijā aizgājušu baņķieri un viņa sievai nebūtu radušās ne mazākās aizdomas par to, ka tā ir izdomāta identitāte.

Aizraujošais trilleris “Slepenā vara” tuvojas noslēguma sērijai, bet pirms tam televīzijas kanāls FOX ir izveidojis sarakstu ar prasmēm, kas palīdz slepeno dienestu darbiniekiem, taču tikpat labi var palīdzēt ikvienam kļūt par labāku profesionāli.

Reklāma

Jābūt interesei un jāspēj piemēroties atšķirīgām kultūrām

Protams, ir labi, ja brīvi runājat vairākās valodās, tas palīdz iekļauties dažādās kultūrās, neradot aizdomas. Tas nozīmē spēju valkāt pareizo apģērbu, izprast vietējo kultūru un pilnībā iedzīvoties jebkurā “lomā”. Taču tikpat svarīga ir arī interese par citām kultūrām, ir jāvēlas iekļauties citā vidē. Vienlaikus ir jābūt labam stāstniekam, kas nozīmē, ka ir jābūt plašai izglītībai un spējai runāt ar visdažādākajiem cilvēkiem. Spiegi ir diskrēti cilvēki, kas efektīvi spēj noslēpt savu patieso nodarbošanos no apkārtējiem.

Vienmēr jāsaglabā personības viengabalainība

Iespējams, šī ir viena no vissvarīgākajām un grūtāk saglabājamām prasmēm, taču tieši dēļ tās spiegi ir grūti atklājami. Neoficiālais skaidrojums – ir jādara pareizās lietas pat tad, ja neviens neskatās. Mēs visi zinām, ka pareizā rīcība ne vienmēr ir visvieglākā un pašsaprotamākā izvēle – ne birojā, ne sarunā, ne vācot informāciju, ne darot ko citu. Bet visa kopsaucējs ir viengabalaina personība, kas spēj panākt vajadzīgo rezultātu.

Jāpiemīt labām novērošanas spējām un zinātkārei

Viens no svarīgākajiem spiegošanas aspektiem ir atbilstošas informācijas savākšana. Tādēļ spiegam ir jāzina, kā savākt, novērtēt un izplatīt svarīgu informāciju. Tās ir labas novērošanas spējas un milzīga uzmanība pret vissmalkākajām detaļām, prasme apkopot jēgpilnus datus, tos analizēt un akurāti izskaidrot. Ja vēlaties kļūt par spiegu, tad iepriekšējie profesionāli sasniegumi, kas atklāj novēršanas spējas un prasmi izpētīt datus, var kļūt par labu pamatu jaunajā darbā.

Jābūt izcilām komunikācijas prasmēm

Ja vēlaties strādāt par spiegu, jums būtu jāpiemīt dabiskām, ļoti funkcionālām, pat teju izsmalcinātām komunikācijas prasmēm. Sociālie kontakti var būt visdažādākie, tādēļ jums ir jājūtas ērti, runājot gan ar brīvprātīgo zupas virtuvē, gan arodbiedrību līderi vai politiķi, gan arī ar bagātu sponsoru labdarības vakariņās. Efektīvi spiegi ne tikai spēj runāt ar visu slāņu pārstāvjiem, bet arī spēj pārliecināt cilvēkus, lai tie dalās ar informāciju, kas ir ļoti svarīga, respektējot sarunu biedru kultūru un apmierinot viņu vajadzības.

Jāpiemīt pašpaļāvībai un ātrām reaģēšanas spējām

Strādājot “lauka darbus”, ir svarīgi saglabāt savaldību un spēt darboties neatkarīgi. Protams, ir jārespektē loma un aģentūra, tomēr ir jārūpējas par savu fizisko un emocionālo labsajūtu, jātrenējas būt veiksmīgam. Liela nozīme ir spējai ātri reaģēt uz pēkšņām izmaiņām un turēties līdzi notikumu “plūsmai”. Jā, jāspēj arī ātri “domāt ar kājām”, pieņemt lēmumus par drošību un misiju, neatkarīgi no priekšniekiem un jāpārzina tehnoloģijas.

Noderēs arī laba humora izjūta

Spēja pasmieties par situāciju vai, iespējams, arī par sevi spiegam ir ļoti svarīga, bez tās šajā ballītē nav iespējams izdzīvot. Pašpārmetumus nomainot ar humoru, saglabājas fokuss un skaidrāks skats uz notikumiem, tas ir arī atgādinājums, ka visi mēs esam cilvēki. Īpaši tas palīdz, esot tālu no mājām, kad šķiet, ka garās, nogurdinošās dienas nekad nebeigsies.

Nepalaid garām! Spiegu seriāla “Slepenā vara” noslēguma sērija kanālā FOX skatāma pirmdien, 28.maijā, plkst. 22:00.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu