Ekrānuzņēmums no Facebook
Reklāma

6. oktobrī 81 gada vecumā mūžībā devusies slavenā Latvijas stiliste un grima māksliniece Biruta Magele, kura sava mūža laikā izskolojusi daudzus skaistumkopšanas jomas speciālistus. Sabiedrībā pazīstams ir arī viņas dēls – džeza mūziķis Deniss Paškēvičs.

Atvadīšanās notiks pirmdien, 12. oktobrī, plkst.13 Rīgas krematorijā Varoņu ielā 3a, ziņo piederīgie.

Birutas Mageles mīļākie ziedi bija lilijas, norāda ģimene.

Reklāma

Uzņēmēja, stiliste un grima māksliniece ne vien izveidoja savu stilistu skolu – pirmo Latvijā, kas bija nosaukta viņas vārdā, bet savulaik arī strādājusi Latvijas Televīzijā, kur sagatavoja un sapucēja ētera varoņus, kā arī bija autore vairākām grāmatām par skaistumu un grimu.

Savulaik intervijā izdevumā “Kas Jauns” Deniss Paškevičs atzina, ka mamma vienmēr bija liels atbalsts: “Pirmkārt, viņa virzīja mani uz mūziku, otrkārt, vienmēr bijusi progresīva – laikā, kad pārsvarā dominēja akadēmiskā mūzika, viņa atbalstīja, ka pievēršos improvizācijai.”
“Jā,” piekrītoši mājusi Biruta, “tolaik strādāju Latvijas Televīzijā, un man piedāvāja veidot filmu par grimu un tērpiem. Idejas pamatā bija lietuviešu mākslinieka un komponista Čurļoņa gleznas. Es, iedvesmojoties no gleznām, asociatīvi veidoju grimu, savukārt fonā bija nepieciešama mūzika, tur iesaistīju dēlu. Tas bija mūsu pirmais kopdarbs.”

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu