Kadrs no video
Reklāma

Bauskas novada Garozas ciema kādreizējās Mežotnes internātvidusskolas telpās karantīnā esošos 18 Bulgārijas pilsoņus tur stingrā policijas uzraudzībā, ieslēgtus un teritorijai neviens nepiederošais nevar piekļūt. Robežsardzes aviācijas pārvalde slēgusi arī gaisu telpu, lai bulgāru nometinājuma vietai nevar piekļūt arī no gaisa – ar droniem, vēsta TV3 Ziņas.

5. aprīlī, Lietuvas robežsargi savā valstī neielaida 18 bulgārus, kuri piecās automašīnās brauca no Somijas, uz kurieni bija devušies peļņā – 11 vīriešus un septiņas sievietes.

Sākoties Covid-19 krīzei, bulgāri sakravāja mantiņas un piecās vieglajās automašīnās devās uz dzimteni. Viņi veiksmīgi izbrauca cauri Igaunijai un Latvijai, bet pie Lietuvas robežas viņu ceļš mājup izbeidzās. Vienam no bulgāriem bija paaugstināta temperatūra, viņam tika konstatēta inficēšanās ar Covid-19, līdz ar to visai kompānijai tika liegta iebraukšana Lietuvā.

Reklāma

Tagad viņiem vismaz divas nedēļas ir jāpavada karantīnā, saka Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un teic, ka nezina, kas notiks pēc tam, kad šis laiks beigsies. Ar veselības ministres Ilzes Viņķeles rīkojumu nodibināta speciāla komisija, kam nu jālemj bulgāru liktenis un tas, kā viņus nogādāt dzimtenē. Visu sarežģī arī tas, ka Latvijā nav Bulgārijas vēstniecības un starptautiskā komunikācija apgrūtināta.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu