Foto - Pixabay
Reklāma

Nākamās nedēļas sākumā ciklona ietekmē Latvijā ieplūdīs siltāka gaisa masa un šķietami iestāsies pavasaris, tomēr darba nedēļas vidū atkal atgriezīsies sals.

Nedēļas nogalē gaidāmi ziemai raksturīgāki laika apstākļi – termometra stabiņš diennakts tumšajās stundās lielākajā daļā valsts teritorijas noslīdēs zem 0° atzīmes, vietām neliels sals būs jūtams arī diennakts gaišajās stundās, un bieži snigs. Daudzviet uz zemes izveidosies sniega sega, vietām austrumu rajonos tās biezums var sasniegt pat 5-7 cm, un apledos ceļi, tāpēc aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem. Mērenam vējam iegriežoties no dienvidiem, dienvidaustrumiem, Latvijas teritorijā ieplūdīs siltāka gaisa masa, un jau naktī uz svētdienu sals skars vairs tikai valsts austrumu daļu. Svētdienas rītā daudzviet snigs, tomēr, dienas gaitā, gaisam iesilstot līdz pat +5…+6°, slapjo sniegu nomainīs lietus, bet piekrastes rajonos vējš brāzmās sasniegs 15 m/s.

Nākamās nedēļas sākums būs salīdzinoši silts – gan pirmdien, gan otrdien gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +4…+6°, bet valsts centrālajos rajonos pat līdz +6…+8°. Naktī uz otrdienu daudzviet gaidāms neliels lietus un slapjš sniegs, tomēr, gaisa temperatūrai arī naktī pieturoties virs 0°, noturīga sniega sega neveidosies. Otrdien vējš pakāpeniski iegriezīsies no ziemeļrietumiem, ziemeļiem un Latvijas teritorijā ienesīs aukstāku gaisa masu no Skandināvijas, tāpēc jau naktī uz trešdienu daudzviet atgriezīsies sals, bet valsts austrumu daļā termometra stabiņš noslīdēs pat līdz -4…-5° atzīmei.

Anticiklona ietekmē mazināsies arī nokrišņu daudzums, tāpēc trešdien snigs vien vietām Kurzemē. Naktī uz ceturtdienu sals gaidāms visā Latvijas teritorijā, Vidzemē sasniedzot pat -4…-7°, atsevišķos rajonos neliels sals pieturēsies arī dienā. Vietām Kurzemes piekrastē vējš brāzmās sasniegs 15-16 m/s, bet ceturtdien vēja brāzmas jau būs jūtamas arī citviet Latvijā.

Reklāma

LVĢMC atjauno laika apstākļu prognozes vairākas reizes dienā, tādēļ sekojiet jaunākajām prognozēm un brīdinājumiem LVĢMC mājaslapā, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Twitter un Instagram

 

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu