Foto - Pixabay
Reklāma

Pamēģiniet noskaidrot savu patieso attieksmi pret naudu, jo tas ir pirmais solis ceļā, lai mainītu pasauli. Bet pēc tam, kad psihes iekšējais audits būs veikts, var droši pievērsties finanšu fitnesam.

 

Parunāsim par naudu. Taču ne par skaitļiem, bet jūtām. Tikai izpaužot savu emocionālo attieksmi pret šo visnotaļ racionālo parādību, mēs spēsim noformulēt savas patiesās vēlmes un īstenot tās dzīvē.

Kas ir nauda – labums vai ļaunums? Parasti atbilde uz šo jautājumu atkarīga no tā, cik turīgi esam. Taču nauda nozīmē kaut ko daudz vairāk. Grūti noticēt, bet nauda ir labākais ceļvedis, lai ielūkotos savā dvēselē, saskatītu savas vājās vietas, saprastu savas bailes un vēlmes, atbrīvotos no aizvainojumiem un ievainojamības. Arī tad, kad sadzīvē viss kārtībā: ir dzīvoklis, mašīna, vasarnīca, iespējas ceļot, mēs tik un tā turpinām strādāt. Jebkurš mūsu lēmums tiek pieņemts, pamatojoties uz attieksmi pret naudu. Nauda ietekmē karjeru un dzīves partnera izvēli. Nauda nosaka pašnovērtējumu un pašsajūtu.

Reklāma

Mainot attieksmi pret naudu, mēs būtībā mainām attieksmi pret sevi. Taču, pirms saprot, ko mainīt, vispirms jānoskaidro, kādam finanšu tipam piederam.

Muļķis

Kā taisa naudu: finanšu ziņā nav sevi apliecinājis. Viņš mānās, jauc prātus, krāpjas, cenšas pārspēt citus viltībā.

Īpašas pazīmes: straujš un impulsīvs, nemierīgs un nedisciplinēts. Viņā kūsā optimisms un bezrūpība.

Kāpēc viņš ir tāds: tiecoties pēc piedzīvojumiem un avantūrām, dzīvo tikai vienai dienai.

 

Vientiesis

Kā taisa naudu: centīgi un neveiksmīgi. Demonstrē sirsnību, rūpību, uzmanību. Reizēm savas labestības dēļ kļūst nepanesams.

Īpašas pazīmes: taisnīgs, miermīlīgs, vienkāršs.

Kāpēc viņš ir tāds: pirmajā mirklī šķiet, ka vientiesis ar savu dzīvi ir apmierināts. Taču iekšēji viņš ir baiļu un nemiera pilns. Nomākts, jūt savu bezspēcību. Vientiesis tiecas pēc aizsardzības un drošības.

Cietējs

Kā taisa naudu: rūpējas nevis par savu, bet svešu naudu.

Īpašas pazīmes: demonstrē atbalstu un iecietību pret kļūdām. Ar savu pārāk lielo iztapību bojā apkārtējos, nedod viņiem iespēju pašiem sevi aizstāvēt un kļūt patstāvīgiem.

Kāpēc viņš ir tāds: grib visu kontrolēt un ar visiem manipulēt.

Cīnītājs

Kā taisa naudu: dara to labi. Cīnītājam ir svarīgi sajust, ka viņš spēj daudz nopelnīt.

Īpašas pazīmes: dinamisks, kompetents un disciplinēts. Viņš vienmēr ir zirgā. Gudrs, noslēgts, visu dara ar aprēķinu.

Kāpēc viņš ir tāds: cīnītājs apņēmīgi iet uz savu mērķi, saglabājot iecietību pret citu viedokli.

Tirāns

Kā taisa naudu: atņem to citiem.

Īpašas pazīmes: noslēgts, ar nosliecēm uz niknumu un vardarbību, racionāls, ļaunprātīgs.

Kāpēc viņš ir tāds: lai varētu izrīkot savus upurus, viņš tos sev pakļauj.

Upuris

Kā taisa naudu: savu naudu atļauj taisīt citiem. Izteikti atkarīgs. Meklē jaunas rūpes un vienmēr gatavs, ka kāds viņu piemuļķos.

Īpašas pazīmes: vienmēr uzvilkts, par kaut ko dusmīgs vai nelaimīgs. Demonstrē savu ievainojamību un jūtīgumu. Neko nevienam nepiedod, savās nelaimēs vienmēr vaino citus.

Kāpēc viņš ir tāds: jūtas vājš un dzīvē absolūti nerealizējies. Dzīvo pagātnē, ar grūtībām pieņem jebkuras izmaiņas dzīvē.

Radītājs

Kā taisa naudu: no gadījuma uz gadījumu. Parasti ir pasīvs un izteikti neracionāls.

Īpašas pazīmes: artistisks un garīgs. Filozofs vienpatis.

Kāpēc viņš ir tāds: meklē patiesību. Sevī.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu