Reklāma

Daudzi augstu cenu automātiski saista ar izcilu kvalitāti, tāpēc, ja par brīvu var izmēģināt dārgu preci, ieinteresējas pat tie, kas neplāno to pirkt. Daži viedtālruņu lietotņu izstrādātāji izmanto šo cilvēka rakstura īpašību un piesaista lietotājus ar bezmaksas izmēģinājuma versiju, kas pēc tam tiek aizstāta ar dārgu abonementu.

Šādu lietotņu angliskais apzīmējums fleeceware ir atvasināts no vārda fleece, kas nozīmē “dārgi plēst par precēm vai pakalpojumiem”. Latviski ir ņemta vērā darbības vārda “plēst” nozīme “likt maksāt, atlīdzināt (ļoti daudz, arī par daudz)”, kā arī izteiciens “plēst ādu” ar nozīmi “nežēlīgi izmantot”.

Plēsējprogrammatūras mehānisms ir vienkāršs. Pirmkārt, upuri sniedz lietotnēm savu maksājumu informāciju, jo bez tās lietotņu darbība nemaz nesākas. Tas ļauj lietotnēm iekasēt abonēšanas maksu, neprasot lietotāja piekrišanu. Otrkārt, pat ja potenciālais lietotājs pārdomā un izdzēš lietotni, tas nenozīmē atteikšanos no pakalpojuma abonēšanas – lietotāja dati paliek lietotnē un maksa tiek ņemta arī turpmāk.

Reklāma

Šādas plēsējprogrammatūras, kas netiek uzskatītas par ļaunprogrammatūrām, jo formāli balstās uz lietotāja piekrišanu, var kaitēt gan iOS, gan “Android” lietotājiem, jo gan “App Store”, gan “Google Play” ir novērotas lietotnes, kas iekasēja astronomiskas naudas summas par to turpmāko izmantošanu.

Tagad tiek veikti īpaši pasākumi pret plēsējprogrammatūrām, piemēram, brīdinājumi operētājsistēmā iOS 13, tomēr plēsējprogrammatūras atrod jaunus veidus, kā izmantot ļaužu dabisko ziņkāri un paviršību, tāpēc, lai aizsargātos pret šo parādību, “Kaspersky” stingri iesaka ņemt vērā šos padomus.

1. Nelejupielādējiet lietotnes, kas piedāvā primitīvas funkcijas par pārmērīgām cenām vai abonēšanu. Visticamāk, tajās nav nekā ekskluzīva, izņemot cenu.

2. Pirms lietotnes instalēšanas izlasiet atsauksmes gan par lietotni, gan par tās izstrādātāju. Visticamāk, informācija par saistīto krāpšanu ir pieejama internetā.

3. Ja reģistrējaties bezmaksas izmēģinājuma periodam un neplānojat nākotnē maksāt par lietotni, noteikti atceliet abonementu. To var izdarīt sava “Google Play” konta abonementu pārvaldības sadaļā, ja jums ir “Android”, vai “iTunes”, ja jums ir “iPhone” vai “iPad”.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu