Kadrs no video
Reklāma

“Esam apskatījuši dažādus variantus, tai skaitā, ka pensijas varētu aprēķināt, piemēram, katru darba stāža gadu novērtējot ar astoņiem eiro, līdz ar to katru gadu tam būtu nepieciešami 200 miljoni eiro. Bet tad piecu gadu laikā mēs iztērētu visu sociālo budžetu un pensijas vispār nevarētu izmaksāt. Uz to ir jāskatās atbildīgi,” RīgaTV 24 raidījumā “Kārtības Rullis”, komentējot iespējas palielināt pensijas, sacīja Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Ministre piekrīt, ka pensijas Latvijā ir ļoti zemas un liela daļa cilvēku ar pensijām nevar izdzīvot, ir pusmiljons cilvēku, kas dzīvo uz nabadzības robežas vai pat zem tās.

“Mēs esam sociāli atbildīga valsts un pensijas tiek aprēķinātas no katra cilvēka uzkrājuma. Un arī nākotnes pensionāri, kas šodien saņem algas, uzkrāj savai nākotnes pensijai. Viņi uzkrāj savu kapitālu,” skaidro Petraviča.

ReklāmaLabklājības ministre uzsver, ka pensija neesot nekāda dāvana, tas ir katra paša veidots uzkrājums. Viņa arī atgādina, ka ir cilvēki, kas strādājuši Padomju laikos, līdz ar to pensiju kapitāls nav tāds, kādam tam jābūt mūsdienu izpratnē. Un tādēļ šīs pensijas ir ļoti niecīgas.

“Tādēļ es cenšos palielināt, kaut vai nedaudz tās minimālās pensijas. Ir cilvēki, kas mēnesī saņem 63 eiro lielu pensiju un tas nav normāli. Mēs esam skatījuši arī jautājumu, ka varbūt tām lielajām pensijām nodoklis varētu būt nevis 20%, bet gan 50%, jo mums ir, kas saņem arī pensijās daudzus tūkstošus, bet maksā nodokli tikpat, cik tas, kurš saņem 300 eiro,” plānus, kā mainīt pensiju sistēmu atklāj Petraviča.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu