Reklāma

Trešdien, 20. martā, Liepājā, virs 84. kuģu piestātnes tika pamanīts bezpilota lidaparāts. NBS pārstāvji aizturēja drona operatoru un tālāk viņu nodeva Valsts policijai. Savukārt ceturtdien, 21. martā, NBS netālu no Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas identificēja bezpilota lidaparātu, kas bija ielidojis lieguma zonā – tuvāk par 500 metriem no militārā objekta. Militārā policija aizturēja bezpilota lidaparāta operatorus, kas tālāk nodoti policijai.

“Aicinu iedzīvotājus būt uzmanīgiem, kā arī ievērot un respektēt noteikumus, kas regulē bezpilota lidaparātu lidojumus virs militārajiem objektiem, lai izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem, kas var ietekmēt drošību, kā arī neradītu zaudējumus lidaparātu īpašniekiem,” uzsvēris aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”).

Dronu lietošanu nosaka Ministru kabineta noteikumu Nr.737 19 punkts:
Bezpilota gaisa kuģa lidojumus veic noteiktā attālumā no militārās infrastruktūras objektiem (2. pielikums), kuri tiek izmantoti Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām, izņemot gadījumu, kad lidojums ir saskaņots ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Bezpilota gaisa kuģa lidojumus veic ne tuvāk par 500 m no karakuģiem ostas akvatorijā un jūrā un neveic gaisa telpas aizliegtajās zonās, īslaicīgi rezervētajās zonās un īslaicīgi norobežotajās zonās, kas izveidotas Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām, to aktīvās darbības laikā.

Sīkāka informācija šeit:
CAA

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu