Reklāma

Katrs Rīgai piegādātais trolejbuss, autobuss, tramvajs rīdziniekiem izmaksājis par 5 līdz 7% dārgāk, jo tie samaksāti kukuļos. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklēšana atklāj rūpīgi izplānotu, sistēmisku un ilgstošu korupciju ”Rīgas satiksmē” (RS), vēsta TV3 raidījums “Nekā Personīga”.

Lai viss noritētu gludi, bija jāvienojas ar čehu un poļu transportlīdzekļu ražotājiem, jāsadārdzina iepirkums, ar RS saistītai firmai jāslēdz vienošanās par fiktīviem pakalpojumiem, un nauda jāatmazgā, lai nav izskaitļojams kukuļa gala saņēmējs.

Par gadiem ilgušajām shēmām bija jāzina RS vadītājam Leonam Bemhenam, kurš lika savu parakstu uz mākslīgi sadārdzinātajiem iepirkumu līgumiem. KNAB norāda, ka organizētās grupas noziegumi bijuši iespējami, vienojoties ar vārdos neminētām domes amatpersonām.

“Rīgas satiksmes” kapitāldaļu turētājs ir Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”), kurš visos iepriekšējos skandālos Bemhenu ir aizstāvējis un paturējis amatā.

Reklāma

“Nekā personīga” zināms, ka KNAB šonedēļ veicis kratīšanu domes augstākās vadības dzīvesvietā, bet – ne pie domes priekšsēdētāja, bet gan vicemēra Andra Amerika (“Gods kalpot Rīgai!”) mājvietā.

“Taureņu pirts” Božu ūdenskrātuves krastā, kur 2013. gadā KNAB noklausījās uzņēmēja Māra Martinsona un Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča sarunas, kļuva par aizmetni jaunai izmeklēšanai par gadiem ilgušām shēmām, uzņēmumā “Rīgas satiksme”.

Atpūtas kompleksā “Taureņi” ierakstītās ietekmīgu cilvēku sarunas tiesībsargiem atklāja slēgtu, savstarpēji uzticamu personu grupu, kuras uzdevums bijis noorganizēt, lai daļa no RS iepirkumu miljoniem nonāktu konkrētu cilvēku kabatās kā kukulis. KNAB atklāja, ka grupa iesaistīta vismaz trīs iepirkumos par jaunu trolejbusu, autobusu, tramvaju iegādi, kuru summa kopā pārsniedz 270 miljonus.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu