Reklāma

Šķiet, mēs jau sen dzīvojam mūsdienīgā pasaulē, kur mūsu ērtībām pieejams viss, ko vien var vēlēties. Piemēram, mums ir elektrība, karstais ūdens, automašīnas, lidmašīnas – viss tas, kas mūsu senčiem nebija. Taču “māņticības krājkasīte” turpina pildīties. Pārsteidzoši, bet fakts! Cilvēka tieksme ticēt pārdabiskiem spēkiem dažkārt ir vienkārši apbrīnojama.

Šajā rakstā mēs pastāstīsim, kāpēc nedrīkst fotografēt aizmigušus cilvēkus. Jāmin, ka šim ticējumam ir sena vēsture, un neviens nevar pateikt, no kurienes tas atnācis līdz mūsdienām. Tomēr ir bijuši notikumi, kuru dēļ parādījies šis aizspriedums, kuram tic daudzi no mums.

Galvenie aizlieguma iemesli
1. Saskaņā ar vienu no teorijām fotogrāfija sevī glabā ļoti daudz informācijas par cilvēku, kas tajā iemūžināts. Tajā nav nekā laba, jo “melnie” burvji lieliski nolasa šo informāciju no attēla un var izmantot to, lai kaitētu cilvēkam ar ļaunas acs vai lāsta palīdzību.

Jāmin, ka pieaudzis cilvēks ir aizsargāts daudz labāk, nekā mazs bērns, tieši tāpēc mazuļu fotogrāfijas vajag glabāt iespējami tālāk no svešām acīm. Vēl vairāk – tās nav ieteicams rādīt pat tuviem draugiem, lai neuzliktu ļaunu aci. Starp citu, burvjiem pietiekami ir parādīt fotogrāfiju pat elektroniskā veidā.

Reklāma

2. Ne mazāk interesanta ir arī otrā versija, kurai ir senas saknes. Mūsu tālie senči, kas dzīvoja pirms daudziem simtiem gadu, uzskatīja, ka miega laikā dvēsele atstāj cilvēku, tāpēc šādos brīžos cilvēks ir īpaši neaizsargāts pret tumšo spēku iedarbību. Kopš tiem laikiem pastāv arī ticējums, ka gulošu cilvēku nedrīkst strauji modināt. Kāpēc? Šādā gadījumā ir liela iespēja, ka viņa dvēsele vienkārši nepaspēs atgriezties atpakaļ ķermenī, tāpēc cilvēks var vienkārši nomirt miegā.

Attiecībā uz nāvi, protams, tas ir pārspīlēti, taču strauja pamodināšana var tā nobiedēt, ka cilvēks visu atlikušo dzīvi var raustīt valodu. Taču kāds sakars šeit ar fotogrāfijām, jūs jautāsiet? Skaļš fotoaparāta slēdža klikšķis vai zibspuldzes uzliesmojums var pamodināt cilvēku un spēcīgi nobiedēt. Bet, ja tas viss notiek nakts vidū un pilnīgā klusumā, tad vienkārši var zaudēt saprātu.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu