Jūdu ķēniņiene
stenhoupa
Vēsturē tiek minēta arī kāda oriģināla sieviete – lēdija Estere Stenhoupa, Anglijas premjerministra Viljama Pita jaunākā tuva radiniece.

33 gadu vecumā lēdija Estere pameta Angliju, lai īstenotu savu sūtību: aizkļūtu līdz Jeruzalemei un ieņemtu neeksistējošu jūdu ķēniņienes troni. Astrologi un zīlnieces bija pārliecinājuši lēdiju Esteri par šo viņas misiju. Garajā ceļojumā lēdiju pavadīja draugi, kuru vidū bija arī jauns vīrietis, vārdā Maikls Russ, kurš vēlāk kļuva viņas mīļākais. Runā, ka laikā, kad viņu kuģis sasniedza Atēnas, lords Bairons, kurš tobrīd tur atradās, kā cieņas apliecinājumu esot pie lēdijas kājām nometis briljantus.

Drīz pēc tam, kad kuģis bija atstājis Konstantinopoli, tas piedzīvoja katastrofu: visa bagāža nogrima, bet cilvēki izglābās. Lai nepakļautu savu dzīvību riskam, lēdija Estere pārģērbusies turku apģērbā. Viņus uzņēmis britu karakuģis un nogādājis Kairā. Tā sākās ceļotāju piedzīvojumi Tuvajos Austrumos.

Šā ceļojuma mērķis nebija nauda – tās lēdijai Esterei bija gana. Viņai patika spēlēt bagātas un augstprātīgas princeses, nākamās ķēniņienes lomu. Ļaudis, kurus viņi sastapa ceļā, domāja, ka lēdija Estere ir jauneklis.

Reklāma

Nevienam pat nevarēja ienākt prātā doma, ka sieviete spējīga tik bezbailīgi pārkāpt arābu pasaules likumus. Taču troņmantnieci šie likumi neuztrauca, viņa pārkāpa tos tik cēli, ka neviens neuzdrošinājās kaut ko iebilst.

Sajūsminātie pūļi viņu vētraini sveica, bet Jeruzaleme lēdiju Esteri sagaidīja ar zvanu skaņām. Viņai tika izrādīta daudz lielāka cieņa un uzmanība nekā īstajai ķēniņienei. Piemēram, beduīni visa ceļojuma laikā sveica viņu kā tuksnešu karalieni.

Pēc četriem gadiem, acīmredzot nogurusi no ceļa un piedzīvojumiem, lēdija Estere mainīja savu dzīvesveidu un apmetās uz dzīvi pamestā klosterī Libānā, Sidonas pilsētā. Vai daļu sava spožuma zaudējusī skaistule gaidīja, ka atnāks jauns mesija un viņu paaicinās, – to zina vien Dievs.

Lēdija Estere nomira nabadzībā 63 gadu vecumā, bet viņas aizkustinošie sapņi kļūt par jūdu ķēniņieni tā arī nepiepildījās.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu